Kolay Örgüler

Özel Tasarım Bot Patik Tarifi ve Yapılışı

Özel Tasarım Bot Patik Tarifi ve Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Özel Tasarım Bot Patik Tarifi ve Yapılışı. Bot şeklinde patiğin örülmesi için 3 şiş veya misinalı şiş kullanılmalıdır. Özel tasarım bot patik yapılışı için şişe ilmek atılarak başlanır ve şu adımlar izlenir:

  • 60 ilmek atılır.
  • Bu model patiğe bilek kısmından başlanır. 2 ters 2 düz olarak, toplamda 18 sıra örülür.
  • Lastik kısmı bittikten sonra patiğin ön yüzüne geçilir ve tüm ilmekler ters örülür.
  • Daha sonra patiğin modeline başlanır.
  • 25 ilmek ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz, 2 ters ve 1 düz ilmek ördükten sonra toplamda 25 ilmek kalır ve kalan 25 ilmek yine ters olarak örülür.
  • Diğer sıraya geçilmesinden sonra; 24 ilmek ters, 1 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters ve 2 düz örüldükten sonra kalan 24 ilmek yine ters olarak devam edilir.
  • Model sona erene kadar bu şekilde devam edilir ve tabana geçilir.
  • Kenarlardan kesilen yerler bırakılır ve istenen uzunluğa gelinmesinden sonra tabanı örülerek patik tamamlanmış olur.

Özel Tasarım Bot Patik Malzemeleri Nelerdir?

Bot patikte kullanılan malzemeler, patik örmek için kullanılan herhangi bir marka ve renk ip ile beraber şiştir. Bu patik örülürken kullanılacak olan şişin 3 numara, ipin kalınlığının da bu numara şişe uygun olması önemlidir. Özel tasarım bot patik yapılışı, bu numara şiş ve iple hem daha kolay olacak hem de daha güzel duracaktır.

Değişik Patik Modelleri Nelerdir?

Farklı patik modelleri, klasik olarak örülen patiklerden farklı olarak çok sayıdadır. İki veya üç renkli yapılan örülürken çok farklı modeller verilen pek çok patik modeli vardır. Bu modeller farklı yörelerde farklı isimlerle anılabilirler. Günümüzde örülmesi en çok sevilen patik modellerinden biri, Özel tasarım bot patik yapılışıdır. Bu bot patik, kalın iplerle örüldüğü zaman sıcak tutmasının yanında oldukça şık bir duruşunun olmasından dolayı da günümüzde sevilen değişik patik modelleri arasındadır.

Tasarım Harikası Bot Patik Yapılışı

Tasarım Harikası Bot Patik Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Beş Şişle Patik Yapımı başlıklı makalemizde Beş Şişle Patik Yapımı, Çiçekli beş şiş patik modelleri ve kolay patik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ