Kolay Örgüler

Patik Modelleri 2022

Patik Modelleri 2022
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Patik Modelleri 2022 Modellerinin Yapılışı. Kış aylarının yaklaşması ile beraber pek çok patik modeli de ortaya çıkmıştır. 2022 yılında ise daha çok cıvıl cıvıl renkleri ile iki şiş modelleri ortaya çıkmıştır. En trend patik modeli için ilk etapta kendi tarzınıza uygun patik modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Ama kendiniz için değil, satış yapmak için patik modeli arıyorsanız, o halde 2022 patik modelleri hakkında bilgi sahibi olup, en yeni modelleri yapmanız tavsiye edilir. Çünkü satış yapmak için mutlaka herkesin sevebileceği bir model tercih etmeniz gerekir. Özellikle tek dikişli patik modelleri hemen herkesin seveceği tarzda olduğu için iki şiş ile yapılan ve tek dikiş gerektiren modelleri örebilirsiniz.

Bu modeller aynı zamanda da örmesi kolay ürünlerin içinde yer almaktadır. Dolayısı ile hiç örgü bilmeyen kişiler bile bu tür patik modellerini rahatlıkla örüp kullanmaya başlayabilirler. Sizler için bu yazımızda iki renkli ve iki şiş ile yapılan bir patik modelinden bahsedeceğiz. Günlük yaşamda kullanmak isterseniz eğer düz iplerle örebilirsiniz. Ama çeyizleriniz için veya satmak için bu tarz bir patik modeline ihtiyacınız olacaksa mutlaka simli ipleri tercih etmeniz önerilmektedir.

2022 İki Renkli Patik Modelinin Yapım Aşamaları

 • İlk olarak, 3,5 numara şiş ile patik modelimizi yapmaya başlıyoruz.
 • Şişimize 30 ilmek aldıktan sonra bir ters bir düz olarak örmeye devam ediyoruz.
 • Bu şekilde patiğimizin burun kısmını lastik örgü ile bitirmemiz gerekiyor.
 • Akabinde artık lastik örgü örmeyi bırakıp, düz örgü örmeye devam edeceğiz
 • Düz örgüye geçtiğimizde iki ilmek diğer renkli ipimizle örgümüzü örüyoruz.
 • Daha sonra yine 2 ilmek ana renk ile düz örgü yapıyoruz.
 • 2 sıra boyunca sürekli olarak aynı işlemi yaptıktan sonra artık ilmeklerdeki renklerin yerlerini değiştirerek, aynı şekilde örmeyi sürdürüyoruz.
 • Toplamda 6 sıra boyunca aynı işlemi yaptıktan sonra patiğin ön yüzü bitmiş olacaktır.
 • Yaklaşık 10 sıra daha aynı şekilde her 1 sırada bir iplerini yerlerini değiştirerek ilerliyoruz.
 • Burada örgülerin ölçüleri kişilerin ayak numaralarına göre değişebilir. Dolayısı ile ayak uzunluğunuza göre örmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Beş Şiş Patik Modeli Yapılışı 2022

Beş Şiş Patik Modeli Yapılışı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Beş Şişle Patik Yapımı başlıklı makalemizde Beş Şişle Patik Yapımı, Çiçekli beş şiş patik modelleri ve kolay patik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ