Kolay Örgüler

Patik Modelleri 2022

Patik Modelleri 2022

Patik Modelleri 2022 Modellerinin Yapılışı. Kış aylarının yaklaşması ile beraber pek çok patik modeli de ortaya çıkmıştır. 2022 yılında ise daha çok cıvıl cıvıl renkleri ile iki şiş modelleri ortaya çıkmıştır. En trend patik modeli için ilk etapta kendi tarzınıza uygun patik modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Ama kendiniz için değil, satış yapmak için patik modeli arıyorsanız, o halde 2022 patik modelleri hakkında bilgi sahibi olup, en yeni modelleri yapmanız tavsiye edilir. Çünkü satış yapmak için mutlaka herkesin sevebileceği bir model tercih etmeniz gerekir. Özellikle tek dikişli patik modelleri hemen herkesin seveceği tarzda olduğu için iki şiş ile yapılan ve tek dikiş gerektiren modelleri örebilirsiniz.

Bu modeller aynı zamanda da örmesi kolay ürünlerin içinde yer almaktadır. Dolayısı ile hiç örgü bilmeyen kişiler bile bu tür patik modellerini rahatlıkla örüp kullanmaya başlayabilirler. Sizler için bu yazımızda iki renkli ve iki şiş ile yapılan bir patik modelinden bahsedeceğiz. Günlük yaşamda kullanmak isterseniz eğer düz iplerle örebilirsiniz. Ama çeyizleriniz için veya satmak için bu tarz bir patik modeline ihtiyacınız olacaksa mutlaka simli ipleri tercih etmeniz önerilmektedir.

2022 İki Renkli Patik Modelinin Yapım Aşamaları

 • İlk olarak, 3,5 numara şiş ile patik modelimizi yapmaya başlıyoruz.
 • Şişimize 30 ilmek aldıktan sonra bir ters bir düz olarak örmeye devam ediyoruz.
 • Bu şekilde patiğimizin burun kısmını lastik örgü ile bitirmemiz gerekiyor.
 • Akabinde artık lastik örgü örmeyi bırakıp, düz örgü örmeye devam edeceğiz
 • Düz örgüye geçtiğimizde iki ilmek diğer renkli ipimizle örgümüzü örüyoruz.
 • Daha sonra yine 2 ilmek ana renk ile düz örgü yapıyoruz.
 • 2 sıra boyunca sürekli olarak aynı işlemi yaptıktan sonra artık ilmeklerdeki renklerin yerlerini değiştirerek, aynı şekilde örmeyi sürdürüyoruz.
 • Toplamda 6 sıra boyunca aynı işlemi yaptıktan sonra patiğin ön yüzü bitmiş olacaktır.
 • Yaklaşık 10 sıra daha aynı şekilde her 1 sırada bir iplerini yerlerini değiştirerek ilerliyoruz.
 • Burada örgülerin ölçüleri kişilerin ayak numaralarına göre değişebilir. Dolayısı ile ayak uzunluğunuza göre örmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Beş Şiş Patik Modeli Yapılışı 2022

Beş Şiş Patik Modeli Yapılışı
 • Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Amigurumi tekniği ile yılbaşı ağacı istenilen şekilde yapılabilmektedir. Amigurumi tekniği ile yapılacak olan yılbaşı ağacının süslemesi tamamen kişiye göre değiştirilebilir. Yılbaşı amigurumi yapılışı uzun sürebilmektedir. Farklı süslemeler yaparak gerçek yılbaşı ağacı için süsleme yapılması da mümkündür. Yılbaşı ağacının yapılma biçimine bağlı olarak amigurimi yapılışı çeşitlendirilebilmektedir. Amigurumi yılbaşı ağacı tarifi özellikle yeni yıl döneminde sık sık […]

  Daha Fazla Oku

 • Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi ile gemi yapmak isteyen kişiler için özel tarif ve yönlendirmeler bulunur. Amigurumi ile gemi yapmayı hedefleyen kişilere farklı özeliklerde elyaf boncuklar, tığ ve ip gerekmektedir. Amigurumi ile yapılacak olan modele bağlı olarak kullanılan tığ oranı değişmektedir. Her tığ için belirlenmiş sayılar bulunur ve bunlar kalınlığı belirler. Dolayısı ile Amigurumi yöntemi ile gemi yapmak isteyenlerin […]

  Daha Fazla Oku

 • Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Amigurumi robot yapılışı için gereken malzemeler alındıktan sonra örgü aşamasına geçilebilir. Amigurumi yöntemi ile yapılan robot farklı modellerde olabilmektedir. Standart boyutlarda ve renklerde yapılacak olan bir Amigurumi robot tarifi kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Kullanılma biçim ve yöntemlerine bağlı olacak şekilde robot tarifi aksesuar olarak da örülebilmektedir. Amigurumi robot tarifi için kişilerin adımları izlemesi önerilir. Amigurumi […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan İki Şiş Örgü Patik Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde İki Şiş ile patik yapımı, Patik Modeli Yapılışı ve Patik Modelleri Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş