Kolay Örgüler

Penye İpten Terlik Yapımı

Penye İpten Terlik Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Penye ipten terlik örülmesi, oldukça basittir. Penye ipten terlik yapımı için şu adımların izlenmesi gereklidir:

 • Penye ipin alınmasından sonra, ayak uzunluğunca bir zincir çekilir ve ayak genişliği kadar örülmeye başlanır. Kullanacak kişinin ayak uzunluğuna ve kullanılan ipin kalınlığına göre ilmek sayıları değişebilir.
 • Ayağa uygun şekilde sık iğne ile terliğin tabanı örülür.
 • Tabanın tamamlanmasından sonra, bir ilmek ile tabanın arkası için de dönülür. Yani, terliğin tabanı toplamda iki kat örülür ve tamamlanır.
 • Tabanının bitilmesinden sonra terliğin nasıl örülmek istendiğine göre ön modeli yapılır. Ön modeli de tabanı ile aynı olan sık iğne ile tamamlanır.
 • En son, isteğe bağlı olarak terliğin ön kısmına ponpon veya kurdele takılabilir.

Penye İpten Terlik İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Penye terlik yapımı malzemeleri, şunlardır:

 • Penye ip
 • Tığ
 • Arzuya göre ponpon
 • Makas

Penye İpten Hangi Terlik Modelleri Yapılabilir?

Penye iple örülebilecek terlikler, birkaç farklı çeşittedir. Penye ipten terlik yapımı için en çok tercih edilen terlik türü önü kapalı olan terliklerdir. Özellikle kış mevsimlerinde kullanılacak olan terlikler için önlerinin kapalı olması kullanma avantajı sağlayacaktır. Bununla beraber önü açık terlik modeli de penye iple örülebilir.

Penye İpten Terlik Ne Kadar Sürede Örülür?

Penye terliğin örülmesi, birkaç saat içinde tamamlanacaktır. Hızlı ve kolay bir şekilde örülmesinden dolayı fazla tercih edildiği bilinen penye ip terlikler hızlıca hazır olacaklardır.

Penye İpten Terlik Hangi Renklerde Örülebilir?

Penye terliklerin örüleceği renkler, terlikleri kullanacak olan kişilerin zevkine göre belirlenebilir. Günümüzde pek çok renkte penye ip vardır. Bu renklerin herhangi biri veya birbirine uyumlu olarak kullanılan çeşitli renklerle kolaylıkla örülme seçeneğine sahiptir. Penye ipten terlik yapımı, genellikle tek renk örülmesi tercih edilir. Özellikle pembe ve mavi renklerin tonlarında fazlaca örülebilmektedir. Görünüş açısından örülmesinden sonra üzerine ponpon koyulacak terliklerin tek renk örülmesi daha güzel ve şık bir görünümün olmasını sağlayacaktır. Ancak istenen çeşitli renklerle de örülebilir.

Evde Kolay Penye İpten Terlik Yapılışı

Evde Kolay Penye İpten Terlik Yapılışı
 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku


 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku


 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku


Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ