Kolay Örgüler

Pıtırcık Lif Modeli Tarifi

Pıtırcık Lif Modeli Tarifi

Pıtırcık lif modeli tarifi son derece önemli olan banyo temizliği gereksinimlerinden olan liflerde dikkat çeken bir modeldir. Yemenilerin kenarındaki oyalara benzeyen pıtırcık lif modeli tarifi basit ve şıktır. Çiçek modelleriyle dikkat çeken ve son derece şık görünen bu ürün, kare olarak da yapılabilir. Çiçek modelleri çok şık görünür ama kare modeller biraz daha etkili görülür. Tığla fıstıklar yaparak değişik renklerde örülen bu ürün isterseniz tek renk olarak da yapılabilir. Sabunu köpürten bu iplik çeşidiyle çok şık biçimde örmeniz mümkün olur.

Çiçek Desenli Pıtırcık

Çiçek motifli pıtırcık lif çeyizler ve hediyelikler için son derece iyi bir tercihtir. Çok şık görünen ve renkli örüldüğü zaman memnun alacağınız bu motif en güzel çiçek modelinde görülür. Kare modeller de olmakla birlikte, çiçek modelleri daha fazla tercih edilir. Renkli çeşitler düz renklere nazaran daha iyi görünür. Bu yüzden çiçek motif başlayıp çiçek motif devam edilmesi en iyi sonucu almanızı sağlar.

Yan Dolgulu Örgülerle Yapılabilir

Yan dolgulu örgü motifi tercih edilerek de yapılabilen pıtırcık lif, ince ve orta kalınlıktaki iplikle yapılabilir. Mesela üzümlü lifler de aynı örgü tekniğiyle örülmektedir. Üzüm şeklinde görünen  tığ işi örgü beğeni kazanan pıtırcık lif modelleri ile çok şık bir lif çeşidi olabilir. Lif modelleri arasında dikkat çeken dolgu modelleri, en güzel hediyelikler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Yapımı En Kolay Lale Desenli Lif Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş