Kolay Örgüler

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı

Bebek patiği yapıp da o şirin ponponları eklememek olmaz. Ponponlu bebek patiği yapılışı son derece eğlenceli patikler yaratmayı sağlıyor. Ponponlu bebek patiği yapılışı  son derece kolay olmakla birlikte, ponponları arttırıp sevimli patikler yapmak da mümkün oluyor. Büyük ya da küçük ponponları bebelere yapılan şapkalarla birlikte kullanarak takım da yapabilirsiniz. Kışın yaklaştığı şu günlerde çocuk sevindirmek isteyen ve eli yatkın olan herkes, düz bir örgüyle bebek patiği yapabilir. Patik yapmak kimi insan için zor gelse de şimdiki internet videoları sayesinde iyice kolaylaşmıştır.

Ponpon Nasıl Yapılır?

Ponpon yapımı için öncelikle yünü iki parmağınıza dolayarak istenen büyüklüğe kadar sarmalısınız. Sarılan ve bağlanan yün parçasını uçlarından güzelce keserek kaliteli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ponponlu patik yapılışı için isterseniz hazır olan ponponları da kullanabilirsiniz. Ancak bu ponponlar kısa sürede soyulduğu için işinizi görmeyebilir.

Ponponlu Patik Nasıl Yapılır?

3 numara şişle yapacağınız patik için 35 ilmek atmanız gerekiyor. Horaşo, artma ve 16 haroşa şeklinde öreceğiniz bu örgünün ön kısmından arttırma yapıyorsunuz. 59 ilmeğe ulaşana kadar devam ediyorsunuz. Sonra yanlardan 16 ilmek eksiltip 43 ilmeğe düşürüyorsunuz. İlmeklerin yarısı 10 diş haroşa olmalıdır. Patiği süslemek ve ponponlu patik yapmak için büyük ya da küçük ponpon yaparak ön kısmına takıyorsunuz. İsterseniz iki renkli isterseniz düz renkli olarak yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bebek Patikleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş