Kolay Örgüler

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı. Bebek patiği yapıp da o şirin ponponları eklememek olmaz. Ponponlu bebek patiği yapılışı son derece eğlenceli patikler yaratmayı sağlıyor. Ponponlu bebek patiği yapılışı  son derece kolay olmakla birlikte, ponponları arttırıp sevimli patikler yapmak da mümkün oluyor. Büyük ya da küçük ponponları bebelere yapılan şapkalarla birlikte kullanarak takım da yapabilirsiniz. Kışın yaklaştığı şu günlerde çocuk sevindirmek isteyen ve eli yatkın olan herkes, düz bir örgüyle bebek patiği yapabilir. Patik yapmak kimi insan için zor gelse de şimdiki internet videoları sayesinde iyice kolaylaşmıştır.

Ponpon Nasıl Yapılır?

Ponpon yapımı için öncelikle yünü iki parmağınıza dolayarak istenen büyüklüğe kadar sarmalısınız. Sarılan ve bağlanan yün parçasını uçlarından güzelce keserek kaliteli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ponponlu patik yapılışı için isterseniz hazır olan ponponları da kullanabilirsiniz. Ancak bu ponponlar kısa sürede soyulduğu için işinizi görmeyebilir.

Ponponlu Patik Nasıl Yapılır?

3 numara şişle yapacağınız patik için 35 ilmek atmanız gerekiyor. Horaşo, artma ve 16 haroşa şeklinde öreceğiniz bu örgünün ön kısmından arttırma yapıyorsunuz. 59 ilmeğe ulaşana kadar devam ediyorsunuz. Sonra yanlardan 16 ilmek eksiltip 43 ilmeğe düşürüyorsunuz. İlmeklerin yarısı 10 diş haroşa olmalıdır. Patiği süslemek ve ponponlu patik yapmak için büyük ya da küçük ponpon yaparak ön kısmına takıyorsunuz. İsterseniz iki renkli isterseniz düz renkli olarak yapabilirsiniz.

Yapımı Kolay Ponponlu Bebek Patik Modeli (Açıklamalı)

Yapımı Kolay Ponponlu Bebek Patik Modeli (Açıklamalı)

Bir önceki yazımız olan Basit (Kolay) Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı başlıklı makalemizde Bebek Yelek Yapılışı, Şiş ve Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri ve Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ