Kolay Örgüler

Şeyda Coşkun Diyeti ile 3 Günde 4 Kilo Ver

Şeyda Coşkun Diyeti ile 3 Günde 4 Kilo Ver

Günümüzde fazla kilo sorunu yaşayan ve ilerleyen durumlarda obezite hastalığı ile başa çıkmaya çalışan insan sayısında bir artış görülmektedir. Uzmanlar bu artışa sebep olan birçok etkenden söz etmektedirler. Bu etkenler sağlıksız beslenme, spor alışkanlığının olmaması, hareketsiz yaşam ve işlenmiş gıda tüketiminin artması olarak gösterilebilir. Uzmanlar sağlıklı yaşam için yapılması gereken en önemli değişikliğin beslenme alışkanlığı olması gerektiğini söylemektedirler. Spor alışkanlığının kazanılması, günlük hayatın daha hareketli hale getirilmesi sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı ile birlikte desteklendiği zaman insanlar sağlıklı bir hayata sahip olmaktadırlar. Ancak birçok insan tarafından beslenme alışkanlığının değiştirilmesi oldukça zor bir iş olarak görülür. Bu nedenle insanlar kısa sürede kilo verdiği söylenen diyetlere başvurarak hemen sonuç almak için çabalarlar. Bu diyetlerden biri olan ve uzman diyetisyen Şeyda Coşkun’un hazırladığı 3 günde 4 kilo verdiren diyet, kısa sürede kilo vermek isteyen birçok insanın dikkatini çekmiştir.

Kısa Sürede Kilo Vermek Sağlıklı Mıdır

İnsanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte her bilgiye anında ulaşırken, çoğu işlerini de teknolojinin yardımı ile hızlı bir şekilde yapabilmektedirler. Bu hızlılık birçok insanda sabırsız ruh hali geliştirebilmektedir. Bu sabırsızlık durumu konu kilo verme olunca da karşımıza çıkmaktadır. Kilo problemi yaşayan birçok insan kısa sürede en fazla kiloyu verdiren diyetlere başvurma eğilimi göstermektedirler. Ancak uzmanlara göre kısa sürede kilo vermek çoğu durumda sağlıksız bir hal almaktadır. Kısa sürede kilo verdiren diyetlerin uygulanması bırakılınca verilen kiloların fazlası ile birlikte alınması kaçınılmaz bir hal alabilmektedir. Bu nedenle kilo verme konusunda asıl yapılması gereken sabırlı olmak ve basit ve hızlı diyetler yerine beslenme alışkanlıklarında sağlıklı birtakım değişiklikler yapmaktır. Beslenme alışkanlığında yapılacak bu değişiklikler uzun vadede sağlıklı bir yaşama kavuşulmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır

Kısa sürede hızlı kilo verdiren diyet listeleri ile verilmiş kilolar ne yazık ki çoğu durumda kalıcı olmamaktadır. Çünkü diyet bırakılıp eski yeme alışkanlığına geri dönülünce verilen kilolar tekrar geri alınmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için yapılması gereken hızlı kilo verme diyetleri değil, sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmektir. İnsanların sağlıklı beslenme alışkanlığını bir anda kazanması çoğu durumda mümkün olmamaktadır. Ani değişimler insanları yemek yemeden soğumalarına neden olup eski kötü alışkanlıklara daha çabuk geri dönülmesine neden olabilir. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarında yapılan değişikliklerin yavaş yavaş yapılması gerekir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı kazanmak için yapılabilecek değişikliklerden ilki işlenmiş gıdaların tüketimini azaltmak ve bir süre sonra mümkünse bırakmaktır. Her gün birçok insan tarafından tüketilen ve yüksek miktarda şeker içeren yiyeceklerin tüketiminin azaltılması gerekir. Şeker tüketiminin azalması ile birlikte kendini daha iyi hissedecek olan bünye zamanla bu tarz gıdaları hiç tüketmek istemeyecektir.

Dengeli Beslenme Nasıl Yapılır

Sağlıklı bir yaşama ilk adım olan dengeli beslenme her gıda çeşidinden yeteri kadar tüketilerek yapılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta karbonhidrat, yağ ve protein gibi makro besinler ile vitamin ve mineral gibi mikro besinlerin sağlıklı kaynaklardan alınmaya çalışılmasıdır. Bu değişime işlenmiş gıdaların tüketilmesinin azaltılması ile başlanılabilir. Bu tarz gıdalar yerine meyve ve sebze gibi karbonhidrat kaynakları tercih edilebilir. Yağ için sağlıklı kaynaklar olarak görülen çiğ kuruyemişler ve zeytinyağı insan sağlığı için büyük öneme sahiptir. Doğal protein kaynağı olarak süt ve süt ürünleri, yumurta, et ve baklagiller tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1K Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Pin1K
Paylaş
Paylaş