Kolay Örgüler

Sıralı Kabartmalı Örgü Modeli

Sıralı Kabartmalı Örgü Modeli
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Sıralı kabartmalı örgü modeli son zamanlarda pek çok kadın tarafından sevilerek yapılan örgü modellerinden biridir. Özellikle üç boyutlu görünümü ile hemen herksin beğeneceği türden olduğu için hem bebek kazaklarında hem de yetişkinler için yapılacak olan örgü modellerinde sıklıkla yapılmaktadır. Ayrıca sadece kıyafetler için değil, diz battaniyelerinde ve bebek battaniyelerinde de sıklıkla bu model yapılmaktadır. Dolayısı ile bebekler için battaniye ve yelek gibi her türlü örgüde bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğer örgü yaparak, ev ekonomisine katkı  sağlamayı hedefliyorsanız, yine bu modeli satmak için de rahatlıkla yapabilirsiniz. Çünkü bu örgü modeli çok gösterişli olduğu için internet üzerinden hızlı ve çok rahat bir şekilde satılacaktır. Dolayısı ile siz de örgülerinizden para kazanmak isterseniz, bu modeli yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Sıralı Kabartmalı Örgü Modeli 2021
Sıralı Kabartmalı Örgü Modeli 2021

Sıralı Kabartmalı Örgü Modelinin Yapım Aşamaları

 • Örümüz için üç farklı renkte ip kullanacağız.
 • İplerin renklerinin birbiri ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Eğer tek renkli örmek isterseniz, bu model tek renkli iplerle de çok şık bir görünüme kavuşacaktır. Dolayısı ile ister renkli iplerle isterseniz de tek renkli iple bu modeli yapabilirsiniz.
 • İlk olarak örgünüz için belirlediğiniz uzunlukla ilmek alarak işimize başlıyoruz.
 • Daha sonra iki ters iki düz olmak üzere  lastik örgü yaparak ilerliyoruz.
 • İstediğiniz ölçülerde lastik örgüyü yaptıkta sonra, 3 sıra düz örgü yapıyoruz.
 • Bir diğer sıraya geçtiğimizde ise kabartmalı modeli yapmaya başlıyoruz.
 • Burada ilk 3 ilmeğe düz örgü yaptıktan sonra diğer ilmeğin içine 3 adet ilmek alarak artırma yapıyoruz.
 • Akabinde 3 ilmek ters örgü yapıyoruz.
 • Ve diğer ilmekte yine bir ilmeğin içine 3 ilmek daha alıyoruz.
 • Yani her üç ilmeği ters diğer bir ilmeğin içine 3 ilmek artırma yaparak, örgünün kabartma kısımlarını ortaya çıkarmaya başlıyoruz.
 • Örgünün arka yüzüne geldiğimizde ise tüm ilmekleri ters olacak şekilde örüyoruz.
 • 3 adet artırma yaptığımız ilmeklerin üçünü de birden alıp, tek ilmeğe düşürüyoruz.
 • Diğer sırada ise ü adet ters örgü yaptığımız kısma yine ilkte yaptığımız artırma işlemini yaparak ilerliyoruz. Kabartma modelimiz ortaya çıkmış oluyor.
Kabartmalı örgü modelleri
Kabartmalı örgü modelleri

Sıralı Kabartmalar Örgü Modeli İki Şiş Örgü Modelleri

Sıralı Kabartmalar Örgü Modeli İki Şiş Örgü Modelleri
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Örgü Bikini Yapılışı 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ