Kolay Örgüler

Şiş ile Yapılan Boncuk Patik Yapılışı

Şiş ile Yapılan Boncuk Patik Yapılışı

Boncuk Patik Yapılışı

Şık görünümüyle tercih edilmekte olan patik modelleri konusunda özellikle boncuk sevenler için tercih edebilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Boncuk kullanmak isteyenler için şiş işi boncuk patik yapılışı kısa süre içerisinde yapacağınız uygulamalar ile modeli oluşturmanızı sağlamaktadır. Şiş ile örgü örmeyi bilenler veya ilk defa uygulayacak olanlar özellikle modeli adım adım takip ederek uygulama yapabilirler. Ayrıntılı şekilde verilen bilgiler özellikle uygulama yapmak isteyenler için kolaylık sağlamaktadır. Uygulama yapmadan önce öncelikle en uygun renk seçenekleri belirlemeniz gerekir. Sevdiğiniz renkleri kullanarak özellikle evde ayaklarınızı ısıtırken aynı zamanda şık kullanıma sahip olması nedeniyle tercih edebileceğinize boncuk işi patik modelleri hazırlayabilirsiniz. İlk aşamada 50 ilmek atarak daha sonrasında iki düz iki ters uygulama şeklinde lastik örgü hazırlanması gerekmektedir. Bir karış uzunluğunda olacak şekilde hazırlanması gerekir. İpe geçirilmiş olan boncuklar özellikle lastik örgü yapılırken kenarlarda istenilen renklere göre yerleştirilmektedir.

Boncuk Patik Modelleri

Üst bölümde farklı renk ip kullanılması gerekmektedir. Bir karış lastik yürüdükten sonra üst bölümüne geçirmektedir. Burada boncuklar kullanılmaktadır. 30 ilmek yaparak aynı şekilde örgüye devam edilmektedir. Sıra başında yapılacak olan uygulama ile iki ilmek bir örülerek daha sonrasında kesme işlemi yapılmaktadır.

Kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra son derece şık bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilmekte olan boncuk patik yapılışı konusunda özellikle kullanıcıların tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çarık Patik Modelleri Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek