Kolay Örgüler

Sonbaharın Makyaj Trendleri

Sonbaharın Makyaj Trendleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Sonbaharın Makyaj Trendleri

Makyaj, kadınların güzelliğine güzellik katmak için tercih ettikleri şeyler arasında yer alır. Günümüzde her kadın yoğun ya da az şekilde makyajı mutlaka yapmaktadır. Makyaj yaparken dikkat edilen çok farklı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların en önemlisi kadınların kendilerine yakışan ve güzelleştiren şekilde makyaj yapması bulunmaktadır. Bazı durumlarda cilt üzerinde bulunan kusurları kapatma yönünde makyaj yapılması tercih edilmektedir. Ancak genel olarak kadınlar trendlere uygun olarak makyaj yapma yönünde tercihleri öne çıkartmaktadır. Sonbahar makyaj trendi gibi dönemler itibari ile ya da yıllık olarak değişen şekillerde trendler oluşabilir. Bunları dikkate alan kadınlar çok daha güzel ve etkili şekilde makyaj yapabilir. Kıyafet modası gibi makyaj ile ilgili renkler, tarzlar ve benzeri noktalar oluşabilir ve makyaj yapanlar bu yönde kararlar alarak bu şekilde makyaj yapmayı tercih edebilir.

Sonbaharın Makyaj Trendleri

Trend Makyaj Tonları

Sonbahar makyaj trendi içerisinde renkler ve tonları büyük önem taşır. Yapılacak olan makyajın geneli için tercih edilebilecek trend doğallıktır. Bu nokta dikkate alınarak yapılacak olan makyajda doğallık tercih edilebilir. Renk tonu olarak da doğal renklerin tercih edildiği bilinmektedir. Pembe ve mavi tonları bu trendde dikkat çekmektedir. Bu renkler özellikle göz çevresi ve dudak makyajında yoğun olarak tercih edilmektedir. Özellikle mavi renk ve tonlarında yapılabilen makyaj için simli ürünler tavsiye edilmektedir. Işıltılı desen ve renkleri sevenler mutlaka mavi ve simli türlerini denemelidir. Kırmızı ve tonları ile donatılmış göz çevreleri yeni moda olarak tabir edilmektedir. Pek çok kişi kırmızının sadece dudaklarda ruj rengi olarak kalacağını düşünse de bu konuda sınırlama kalmamıştır. Göz çevrelerinde tercih edilen kırmızı tonları dikkat çekici hale gelmektedir. Sonbahar makyaj trendi içerisinde mat ruj seçenekleri yerine ışıltılı seçenekler tercih edilmeye başlamıştır. Işıltı renkler ile yapılan dudak renklendirmeleri hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Renk seçeneği olarak meyve tonları öne çıkmaktadır. Meyvelerin renk tonlarına uygun renkler her makyaj alanında öne çıkmaktadır. Göz çevresinde kullanılan renklerde ışıltılı hale gelmiştir. Daha önceleri koyu renkler ve çok fazla tonu olmayan seçenekler kullanılmaktaydı. Ancak bu sonbahar rengârenk tercihler daha fazla kullanılmaktadır. Makyaj anlamında ışıltı yakalamak ve çok daha fazla dikkat çekmek isteyenler farklı renk tonlarını kullanmalıdır.

Doğallığa Yakın Makyaj

Sonbahar makyaj trendi için önemli görülen konuların bir tanesi de doğallıktır. Aşırıya kaçmayan ve farklılıklar oluşmayan makyaj olarak tabir edilebilen doğallık yüz çevresinin tamamı için tercih edilebilir. Kirpiklere şekillendirme uygulayan kişiler doğallığın bir adım önüne geçebilir. Kirpikler için çok daha etkileyici makyaj türleri uygulanabilir. Ancak allık kullanmayı tercih edenler için doğallık büyük önem kazanmıştır. Allık ile yapılan renklendirmede yüz çevresinde ton farklılıkları olmadan doğal makyaj daha çok tercih edilmektedir. Yüzün belli bölgesinde ağır tonların tercih edildiği, diğer alanlarda ise açık tonların kullanıldığı makyaj türü gerilerde kaldı ve sonbaharda çok fazla kullanılmamaktadır. Bir dönem moda olan bu tarz yoğun ve farklı tonlarda makyaj geride kalarak hafif tonlarda ve tek renkte makyaj tercih edilmeye başlanmıştır.

Tırnaklara Özel Renk ve Desenler

Sonbahar makyaj trendi içerisinde tırnaklarda öne çıkmaktadır. French oje seçenekleri yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Tırnağın farklı bir şekilde boyanmasını içeren French modası ile dikkat çeken ellere sahip olmak mümkündür. Özellikle genç kadınların yaptığı makyaj seçenekleri içerisinde birden çok rengin bulunduğu oje seçenekleri tercih edilebilir. Çizgi şeklindeki desenler ve benzeri renklendirmelerin kullanıldığı French modası her geçen gün artış gösteriyor.

  • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

    Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

    Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

    Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Delikler ve Çukurlar Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde yüzdeki çukurlar ve yüzdeki delikler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ