Kolay Örgüler

Sonbaharın Gelişiyle Bebek Yelek Modelleri

Sonbaharın Gelişiyle Bebek Yelek Modelleri

Sonbahar aylarında örebileceğiniz en güzel bebek yelek modelleri bebeğinize hem şirin yelekler örebilir hem de sonbaharın serin havasından bebeklerinizi koruyabilirsiniz.

Bebek Yelekleri
Bebek Yelekleri
Yelek Modelleri
Yelek Modelleri
En Güzel Bebek Yelek Modelleri
En Güzel Bebek Yelek Modelleri

Sonbahar Aylarında Örebileceğiniz En Güzel Bebek Yelek Modelleri

Bebekler için örgü örmek hem oldukça keyifli hem de faydalı uğraşlardan bir tanesidir. Sonbahar aylarında bebekler için ince yünlerden delikli veya fileli yelek modellerini yapabilirsiniz. Rengarenk modeller ile bebeğinizin giyimini güzelleştirirken, kendiniz için de bir hobi oluşturabilirsiniz. Bu yılın en gözde örgü modelleri ise tığ ile yapılanlarıdır. İpinize uygun tığ numarası ile bebekleriniz için en sevilen modelleri yapabilirsiniz. Bunlardan bir kaçı ise;

Zincirle yapılan örgü modelleri; sadece zincir çekerek yapacağınız bu modelde kafesler yaparak, tıpkı hazır yelekler gibi örgüler örebilirsiniz. Bebeğinizin yaşına ve kilosuna göre zincir boyunu ayarlayabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra ise üç zincir daha yapıp, üçlü tırabzanlar yaparak ilerleyebilirsiniz. Zincirleri üçlü tırabzanlarla doldurduktan sonra yeleğin üzeri için boncuk, inci veya çiçek gibi aksesuarlar ile yeleği süsleyebilirsiniz.

Oklava ile yapılan modeller; bebeklerin üzerinde şahane duran bu modelleri istediğiniz renk iplerle örebilirsiniz. Eğer isterseniz simli ya da saçaklı ipler de kullanabilirsiniz. İlk olarak tığ ile bebeğin boyuna ve yaşına göre zincir çekmeniz gerekir. Daha sonra zinciri oklava üzerine sabitleyerek, arasından geçirip, örümcek yapmanız gerekir. Zincirin tamamını bu şekilde ördükten sonra her beş örümceği birleştirip, ters çevirip, tepede sabitlemeniz gereklidir. Sabitlediğiniz, yerden 6 sık iğne yaparak ilerlediğinizde motif ortaya çıkacaktır. Son bahar örgü trendlerine damgasını vuran bu yelek modelini hem kendiniz hem de kız çocuklarınız için örebilirsiniz.

Sadece tırabzanlarla örülen örgü modelleri; bu modellerin hiçbir zaman modası geçmez. Rengarenk iplerle örebileceğiniz gibi sade tek renk iplerle de örebilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek işlem ise zincirlerin üzerini üçlü tırabzanlarla doldurmak olacaktır. Hiç örgü bilmeyen kimseler bile bu tür bebek yeleklerini rahatlıkla örebilir.

Ajurlu bebek yelekleri; ajur modelli bebek yelekleri,  oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu nedenle iki şiş ile düz örgü yapıp aralara ajur modellerini yerleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beş Şişle Kolay Patik Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek