Kolay Örgüler

Su Yolu Örgü Modeli Bayan Yelek Yapılışı

Su Yolu Örgü Modeli Bayan Yelek Yapılışı

Hem şık görünümü hem de kolay hazırlanması nedeniyle su yolu örgü modeli özellikle bayanlar için tercih edilen modellerden biridir. Örgü işine yeni başlayacak olan bayanlar için su yolu örgü modeli bayan yelek yapılışı özellikle yapılacak olan uygulama konusunda ayrıntılı şekilde bilgi almanızı sağlamaktadır. Model ön, arka ve yaka kısmı olmak üzere üç ayrı parça şeklinde hazırlanmaktadır. Yelek olması özellikle kol kısımlarında ihtiyaç duyulmadan örülmesini sağlamaktadır.

Modeli uygulamak isteyenlerin özellikle tercih edebileceği farklı renk seçenekleri hazırlanacak olan yeleklerin farklı kıyafetlerle kullanılmasını sağlamaktadır. Örgüye başlamadan önce ilk aşamada gerekli malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. Bunun için belirlemiş olduğunuz modele göre en uygun ip ve şiş kullanmanız elde edeceğiniz sonucun daha etkileyici olmasını sağlayacaktır. Görünümü özellikle iş son derece şık olması nedeniyle tercih edilmekte olan su yolu örgü yelek modeli evde örgü yapmak isteyenin tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Su Yolu Örgü Yelek Modeli

Yalnızca ön kısmında veya yeleğin tamamında su yolu örgü motifi kullanılabilir. Ön kısım için 78 ilmek çekilirken arka kısım için 148 ilmek çekilmesi yeterli olmaktadır. Bu şekilde yapılacak olan uygulama bayanlar için 40-42 bedene göre yeleğin örülmesini sağlamaktadır. Daha küçük bedende hazırlamak isteyenler bu durumda ilmek sayısını düşürerek de motifi uygulayabilirler. Belli aralıklar ile haroşa örgü uygulayarak modeli yeleğe uygulamak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlara Kolay Yelek Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş1
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş