Kolay Örgüler

Süper Dantel Örnekleri

Süper Dantel Örnekleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

El emeği göz nuru dantellerin genç kız çeyizinde ayrı bir yeri vardır. Evinizde kullandığınız danteller ortama ayrı bir hava katarak görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Çeyiz hazırlayanlar ve bu işi hobi olarak yapan kadınlar öncelikle basit modellerden başlayarak öğrenmektedir. Zamanla yeni tekniklerin öğrenilmesi ile çok güzel dantelleri yapabilirler. Bu işi öğrenenlerin bazıları kendileri için bazıları da satarak para kazanmak için emek vermektedir. Masa örtüsü, yatak odası dantelleri, sehpa örtüsü, beyaz eşyalar için dantellerin birçok modeli ve örneği bulunmaktadır. Kendi beğeninize ve ailenizin beğenisine en uygun ve basit kolay dantel modelleri ile başlayarak siz de dantel örebilirsiniz.

Kolay Dantel Tepsi Örtüsü

 • Vereceğiniz örnek orta boy tepsi için uygundur.
 • Motife başlamadan önce 60 numara dantel ipliği ve 17 numara tığınızı hazırlayınız.
 • 7 adet zincir çekip ilk zincirin içine batarak 1 halka oluşturuyoruz.
 • Sonra 8 adet zincir çekip çift ilmek alarak halkanın içerisinden geçirip trabzan yapıyoruz. Trabzanı 4 defada ilmeği çekerek oluşturuyoruz. Böylece trabzan 5 zincir boyunda olacaktır.
 • Tekrar 3 zincir çekip çift ilmekle trabzan yapıyoruz.
 • Bu şekilde devam ederek halkanın içerisine 12 trabzan yapıyoruz.
 • Turandanlar arasında 3 zincir yapıyoruz.
 • Son trabzan 3 zincir çekip karşıdaki halkanın 5. Zincire sık iğne olarak batıyoruz.
 • Bir sonraki sıraya geçerek oluşturduğunuz halkaların içini 6 adet sık iğne ile doldurup bu sırayı da sık iğne ile kapatıyoruz.
 • Bir sonraki sıra için 4 zincir çekip çift ilmekli trabzan yapıyoruz. Sık iğnelerin tepesine trabzan yapıyoruz. 4 trabzan arasında 4 zincir çekiyoruz ve 4 trabzan arasında 1 sık iğneyi atlıyoruz. Yani 4 trabzan 4 zincir şeklinde devam edip birer sık iğne atlıyoruz.
 • Son sıra için dönüyoruz trabzanların hepsinin tepesine sık iğne yapıyoruz.
 • Zincir boşluğuna gelince 4 sık iğne daha yapıyoruz 4 zincir çekip batıyoruz ve sık iğne ile devam ediyoruz. Yani boşluklara kadsr sık iğne ile devam edip boşluğa gelince; 4 sık iğne, 4 zincir, 4 sık iğne şeklinde devam ederek turandanlar bitene kadar dolduruyoruz.

Hazırladığınız motifleri istediğiniz şekli vererek ekleyip tepsi örtünüzü oluşturabilirsiniz. Bu  dantel motiflerle yatak odası ya da misafir odası takımı da yapabilirsiniz.

Yapımı Kolay Dantel Motif Tepsi Örtüsü Anlatımlı Yapılışı

Yapımı Kolay Dantel Motif Tepsi Örtüsü Anlatımlı Yapılışı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

Bir önceki yazımız olan Acemiler İçin Kolay Tığ Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ