Kolay Örgüler

Süpürge Oyası Modeli Yapılışı Anlatımlı

Süpürge Oyası Modeli Yapılışı Anlatımlı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Her geçen gün çok daha farklı oya modellerinin üretildiği günümüzde süpürge oyası modeli yapılışı anlatımlı olarak verilmektedir. Bu anlatımdan yola çıkarak en doğru şekilde bu modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Süpürge modeli hem tığ ile hem de iğne oyası olarak yapılan modelleri bulunmaktadır.

Yeni oya modelleri arasında yer alan süpürge modeli pek çok kişi tarafından yapılan ve kullanılan çok daha gösterişli bir örnektir. Bu örnek için hem desenli yemeniler hem de düz renk yemeniler tercih edilebilir. Süpürge modeli oldukça şık ve güzel duran son derece yapılışı kolay olan tığ oyası modellerinin başında yer almaktadır.

Süpürge Oyası Yapılışı

Son zamanların en fazla tercih edilen tığ oyası süpürge modeli yapılışı için ilk olarak yemeninin etrafı tığ ile yapılır. Daha sonra iki renk iplik kullanılır ve ikinci sırada farklı renk iplikle uzun bir örümcek yapılır. Örümcek tepesine zincir çekilir ve küçük bir delik yapılır. 10 zincir çekilir ve dönülür ve zincirin ortasına batırılır.

Bu işlem yaklaşık olarak 5 defa yapılır. İlk sıra bu şekilde yapılır. Başka bir renk ile ilk tırabzanın içine batırılır ve bir zincir çekilir tırabzanın üstüne batırılır. Süpürge oyası modeli bu şekilde yapılarak devam edilir. Böylece hem çok daha şık hem de çok kolay olan bu model ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ