Kolay Örgüler

Sütaş İnek Amigurumi Yapılışı

Sütaş İnek Amigurumi Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Sütaş İnek Amigurumi Yapılışı. Sütaş reklamlarında Buzağı ineğin çıkışı ile çok talep edilen Buzağı ineğin yapılışını herkes öğrenmek ister oldu. Buzağı inek hem tatlı görünümü ile hem de reklamda kurduğu hayal ile çocukların sahip olmak istediği bir oyuncak oldu hem de annelerin çocukları için örmek istedikleri oyuncak modelidir. Şimdilerde neredeyse herkesin örmeye çalıştığı ve örmekte olan Buzağı ineğin örülüşünü de bizlerde sizlerle paylaşmak istedik ve işte Buzağı ineğin anlatımlı yapılışı.

Amigurumi Modelleri ↗

Şık Model Amigurumi Tariflerine göz atın.

Bebek Örgü Modelleri ↗

Bu Bebek Örgü Modellerini Gördünüz mü?

Patik Modelleri ↗

Kış Kapıda Yeni Yılın Gözde Patik Modellerini İnceleyin.

Sütaş İnek Amigurumi Tarifi

  • Sütaş ineğimizin yapımında kuyruğu için şönile, içini doldurmak için elyafa, 20-25 cm elektrik teline ve minik kumaşlara ihtiyaç var.
  • Önce gövde ve başından başlıyoruz. 
  • Beyaz ip ile sihirli halka yapıyoruz. Yaptığımız sihirli halkanın içine 6 tane sık iğne yapıyoruz ve yapmış olduğumuz 6 sık iğnenin her birinin içine çift batarak toplamda 12 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra sık iğneleri ilkine tek diğerine çift batarak önce 18, daha sonra 2 tek bir çift batarak 24 oluyor. Bu işlemi en son 8 tek bir çift yaparak toplamda sayımız 60 oluyor.
  • 12-20. sıralarda toplamda ilmek sayısı 66′ ya çıkıyor ve 9 sık iğne yaptıktan sonra bir eksiltme yapıyoruz. Böylece sayımız 66’dan 60’a düşüyor böyle devam ederek en son da sayımız 18 oluyor.
  • Kafaya geçip 2 sık iğne bir arttırma yapıyoruz sayı 24 oluyor ve böyle 10 tek bir çift oluncaya kadar devam ediyoruz bu işlemin sonunda sayımız 72 oluyor ve 57 ile 58. sıralarda 12 mm’lik göz yapıyoruz. 
  • Devamında 10 tek bir eksiltme yapıyoruz bu işlemi bir sık iğne bir eksiltme olana kadar devam ettiriyoruz sayımız 12 oluyor ve buradan sonra hep azaltarak 6 sık iğne yapıyoruz ve büzüyoruz.
  • Kuyruğu için sihirli halka yapıyoruz ve halkanın içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bu işlemi 20 sıra devam ettiriyoruz. Uçlarına siyah iple 2,3 cm’lik püskül yapıyoruz.
  • Ayakları yine sihirli halka içine 6 sık iğne ve her bir sık iğnenin içine çift batarak da 12 sık iğne yapıyoruz bu işlemi 3 tek bir çift oluncaya kadar devam ettirip sayı 30 olunca 8 sıra örüyoruz. 

Amigurumi Sütaş Buzağı Modeli Yapılışı

Amigurumi Sütaş Buzağı Modeli Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Örgü Maymun Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ