Kolay Örgüler

Tasarım Harikası Çeyizlik Yıldız Lif Modeli

Tasarım Harikası Çeyizlik Yıldız Lif Modeli
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yıldızlı lif modeli yapımı, şöyledir:

 • 6 zincir çekilir ve bir halka oluşturulur.
 • Halka içinde kalan her bir ilmekten batarak, halkanın çevresine 4’er zincirli yapraklar oluşturulur ve 6 ilmekli ilk çiçek oluşturulur. 
 • Daha sonra halkanın üzerine tasarım harikası çeyizlik yıldız lif modeli oluşabilmesi için farklı bir renk ile üst üste olacak şekilde ikili fıstıklar yapılmaya başlanır. Toplamda 3 fıstık ile örülmeye devam edilir.
 • Lif toplamda 6 dilimden oluşacaktır ve her dilim arasında fıstıklar ikişer adet olmak üzere arttırılmalıdır. Son dilime gelindiği zaman lif bitirilir.

Her sıranın yapılmasından sonra renk değişimi önemlidir. Renklerin değiştirilmesinden sonra diğer renkler ile beraber örülmeye devam edilir.

Tasarım Harikası Çeyizlik Yıldız Lif Modeli Hangi Renklerle Örülür?

Yıldız lif modelinin örülmesi, talep edilen her renk ile yapılabilir. Toplamda 6 dilim olarak örülmesinden dolayı genellikle 2 ya da 3 renk ile örülmesi tavsiye edilmiştir. Bu sayede liflerin görüntüsü daha şık ve güzel olacaktır. İstenirse 1 renk ile de lif örülmesi tamamlanabilir ancak tek renk ile örülürse tasarım harikası çeyizlik yıldız lif modeli kendini göstermeyecektir. Beyaz, mavi, pembe, mor, yeşil gibi kombinasyonu kolay yapılabilen renklerde liflerin örülmesi, liflerin bitiminden sonra çok güzel görünmelerini sağlayacaktır.

Tasarım Harikası Çeyizlik Yıldız Lif Modeli Hangi İplerle Örülür?

Çeyizlik yıldızlı lif örülmesi, mutlaka lif ipleri ile yapılmalıdır. Lif ipi, diğer örgü iplerinden ayrı olarak üretilir. Duş esnasında kullanılmasından dolayı lifler, yelek ve patik örülen pamuklu iplerden örülmeleri durumunda çok çabuk formlarını kaybedebilirler. Ayrıca ip seçiminin yanında tığ seçimi de önemlidir. Eğer tığlar örülecek ipe uygun olarak seçilmezse lifler yine gevşek olacaktır.

Lifler Kaç İlmekle Başlatılır?

Liflerin örülmeye başlamaları, tığ ile örüldükleri sürece 6-8 ilmekle başlatılır. Daha sonra ilmekler arttırılarak lifler elde edilecektir. tasarım harikası çeyizlik yıldız lif modeli yapımında olduğu gibi az ilmekle başlanan lifler daha nazik duracağından tercih edilir. Ancak talebe göre 12- 14 ilmek arası da lifler örülebilir.

Çeyizlik Lif Modelleri

Çeyizlik Lif Modelleri
 • İşlemeli Seccade Modelleri

  İşlemeli Seccade Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.İşlemeli seccade modelleri her ne kadar eskisi kadar kullanılmasa da hala unutulmuş sayılmazlar. Özellikle geleneklerine bağlı kalmak ve kendinden sonraki nesillere aktarmak isteyenlerin diri tutmaya çalıştığı işlemeler en çok çeyiz sandıklarında görülür oldu. İbadet ederken ruhun daha doygun bir hisle hareket etmesi için özenli araç gereçlerin kullanılmasının önemi unutulmamalı. Yeni nesil gençler, […]

  Daha Fazla Oku

 • Efsane Torba Çanta Yapılışı

  Efsane Torba Çanta Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Efsane torba çanta geniş ve spor görüntüsü ile daha çok genç kızların gönlünü fethediyor. İster kahve içmeye çıkarken ister markete giderken ister de plaj çantası olarak kullanılabilecek efsane torba çanta, daha uzun yıllar konuşulacak görünüyor. Efsane Torba Çanta Nasıl Yapılır? Efsane torba çantanın yapılışı diğer çanta tabanlarından biraz farklı başlanılıyor. Kullanılan ipin […]

  Daha Fazla Oku

 • İğne Oyası Gibi Tığ Oyası

  İğne Oyası Gibi Tığ Oyası

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.İğne oyası tadında bir oya yapımını anlatacağım. Namaz örtülerine, fularlara, mevlüt örtülerine yazma kenarlarına çok yakışan bir oya. Hiç ütülenmediği halde kalıp gibi duran bir oya. Çok Güzel İğne Oyası Yapımı Bir önceki yazımız olan Anlatımlı İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Yapımı En Kolay Lale Desenli Lif Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ