Kolay Örgüler

Tek Sıra Şiş Oyası Yapılışı

Tek Sıra Şiş Oyası Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Şiş oyası kadınların vazgeçilmez hobileri arasında kendisini göstermekte ve kolay yapımı sayesinde sizlerim her zaman tercihi olan bir model tekniğidir.

Yapacağınız yazma kenarı için öncelikli olarak elinizde 1 adet şişin bulunması gerekmektedir. Genel olarak şiş numarasının 3 ya da 4 olması veya bu noktada elinizde bir şişin bulunmaması durumunda dilerseniz bu oyayı aynı ebatlara sahip olacağını düşündüğünüz bir adet kalem yardımı ile de kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İlk aşamada yapmanız gereken şey 14 tane zincir çekmeniz ve bu zincirlerin çektikten sonra orta kısmına batarak İstediğiniz şekilde bu görünümün oluşmasına başlamak olmalıdır.Tek sıra şiş oyası yapılışı oldukça kolay bir şekilde düşündüğünüzden çok daha basit bir biçimde yapabileceğiniz bir modeldir.

Şiş Oyası Yapımı

Yapım sürecinde bu işlemin devam olarak çektiğiniz ilmekleri ortaya battıktan daha sonra oluşturduğunuz boşluğu şiş eşliğinde doldurmanız sizlere mükemmel bir kolaylık sağlayacaktır. Sürecin bu şekilde devam etmesini sağladıktan sonra Dilediğiniz kadar bol zincir oluşturup oluşturduğumuz zincirleri şiş olarak kullandığınız üründen çıkartarak devam edip 2 zincir çekerek birbirini devam eden şekilde alt zemini oluşturmanız gerekecektir. Bu şekilde Tepe noktanın oluşmasını sağladıktan sonra oluşturduğunuz güllerin içini doldurarak sürecin sona ermesini sağlayabilirsiniz. Şiş oyası yapımı işte bu şekilde düşündüğünüzden çok daha kolay bir biçimde gerçekleşebilecek bir modeldir.

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Nohut Modeli Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ