Kolay Örgüler

Tığ İşi Fıstık Oyası Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Fıstık Oyası Nasıl Yapılır?

Tığ işi fıstık oyası modelleri oldukça fazladır. Büyük ve küçük modellerle birlikte kolay ve zor modellerde bulunmaktadır. Tığ ile örülen modeller oldukça fazladır. Genellikle yazma kenarlarına uygulanan bu modeller arasında en çok beğenilen örnekler arasında fıstık oyası yer alıyor. Fıstık oyası, en çok yapılan ve genç kızların en çok beğendikleri, en çok kullandıkları oya örnekleri arasında bulunuyor.

Fıstık Oyası Yapımı

Özellikle son zamanlarda en çok beğenilen modeller arasında olan fıstık oyası, yapımı çok zor olmayan bir modeldir. Şık bir görünüme sahip olan bu model, birçok kişi tarafından örülebilecek düzeydedir. Yazma kenarlarında oldukça şık duran fıstık oyası, her model yazmada rahatlıkla uygulanabilir.

Kolay olarak bilinen fıstık oyası yapımı şu şekildedir; öncelikle yazmanın kenarlarına tığ batıları yapılmalıdır. Oyaya başlamadan önce her bir dört kenar bu şekilde hazırlanmalıdır. Genellikle bu aşamada yeşil renk ip tercih edilmektedir. Sizde yazmanıza uygun tonda yeşil bir iple tığ batıları yapmaya başlayabilirsiniz.

Daha sonraki aşamada eğer modelinizi seçmişseniz, modelinize uygun büyüklükte zincir çekerek işe başlayabilirsiniz. Büyük modellerde örümcek yapmak ve daha çok zincir çekmek gerekebilir. Fıstık oyasında genellikle modeller benzer şekillerde yapılmaktadır. Hangi modellerde fıstık oyası istiyorsanız, detaylı anlatımda o modeli bularak izleyebilir, sizde bu modelleri yazmalarınızda kullanabilirsiniz. Tığ işi fıstık oyası yapımı kolay olan modeller arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Köprülü Tığ Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
14 Paylaşımlar
Paylaş4
Tweetle
Pin10
Paylaş
Paylaş