Kolay Örgüler

Tığ İşi Mutfak Havlu Kenarları Yapı Mı

Tığ İşi Mutfak Havlu Kenarları Yapı Mı

Mutfak havlu kenarları, güzel görüntü elde etmek isteyen kişiler için ideal sonuçlar verebilir.  Birbirinden farklı tığ işi ürünler arasından seçim yaparak örebilirsiniz.

Tığ İşi Mutfak Havlusu

Tığ işi mutfak havlusu kenarları, tanımdan da anlaşılacağı gibi tığ ile el yapımı üretilen modellerdir. Çiçekli tığ üretimi kenarlar,  küçük üçgenler şeklindeki işlemeler arasından hangisi hoşunuza gidiyorsa bunu işleyebilirsiniz.  Özellikle el işlerine merakınız varsa,  önce model seçimi yapıp sonra da tığla örmeye başlayabilirsiniz. Tabi malzeme rengi ip özellikleri de modele ve kendi talebinize göre değişecektir.

Havlu Kenarına Başlamak

Eğer ilk defa tığ işi havlu kenarı örmek istiyorsanız bu durumda öncelikle basit modellere yönelmeniz önerilir. Örneğin tırabzan ile oluşturulan modeller kolaydır ve önce zemini oluşturup sonrasında ise uç kısımlarını yapabilirsiniz.  Videolu olarak anlatım bulmak daha artı sağlar. Çünkü doğrudan uygulamalı görebilir ve bu şekilde kolay işlem yapabilirsiniz. Renk karışık ve model de daha zor gibiyse ilerleyen zamanlarda buna başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Ve Tığ İle Havlu Kenarı Hangisi

Hangi malzeme ile havlu kenarı örüleceği konusu tamamen sizin ne gibi beklentiniz olduğuna bağlıdır. İğne oyası daha ince ve küçük işleme isteyenlerin beklentisini karşılar. Ancak tığ ile havlu kenarı modeli yapmak isteyenler ortaya daha büyük ve dolgun görünümlü bir dantel çıkaracaktır. Havlu kenarınızın özelliğine de bakarak bunu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Dantelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
11 Paylaşımlar
Paylaş10
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş