Kolay Örgüler

Tığ İşi Nohut Modeli Nasıl Yapılır

Tığ İşi Nohut Modeli Nasıl Yapılır

Tığla nohut örneği nasıl yapılır? Tığla nohut örneği yapılışı anlatımlı videolu detaylar aşağıda verilmiştir. Siz de yapabilirsiniz.

Tığla Nohut Modeli Nasıl Yapılır?

Merak ettiğiniz sorular arasında olan tığla nohut modeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Evet, artık siz de evinizde kolay şekilde bu modeli yapabilirsiniz. Model top top olan bir model olduğundan, iple örülüyor.

İpin kalınlığı konusunda sizin ne şeklide kullanacak olduğunuz da önemli. Bunu belirlemeniz durumunda ne şekilde bir ip kullanarak bu modeli yapacağınız hususunda kararınızı verebilirsiniz.

Zincir çekerek modeli oluşturun;

Zincir çekerek modele başlayacaksınız. Bu modelde zinciri bitirdiğinizde, tığa hiç almadan zincirin diğer ucuna batırıp zincire devam edebilirsiniz. bunu bu şekilde tekrar ettirmeniz gerekiyor.

Tıpla nohut modeli yapmak için yukarıda verilen işlemi tamamladığınızda modellerinizin oluştuğunu göreceksiniz. Kolay şekilde yapmak için ipinizin kalınlığının  ve tığınızın numarasının doğru olmasına dikkat etmelisiniz.

Tığ ile Nohut Modelinde Püf Noktalar

Yapacağınız model için püf noktalaroluşturulmuştur. Doğru bir şekilde modelin yapımını görmek için videoizleyebilirsiniz. Kalınlık, zincirlerin sıklığı ve gevşekliği gibi pek çokdetayları izleyerek de öğrenebilirsiniz. Bu sayede kusursuz şekilde örgümodelini tamamlamış olacaksınız. Tıplanohut modeli yapmak için verilmiş olan detaylara uygun şeklide hareketedin. Kusursuz bir model oluşması için püf noktalar son derece önemli.

Bir önceki yazımız olan Örgü Aplike Modeli Yapılışı Anlatımlı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hanife dedi ki:

    cok iyi olmuş

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş