Kolay Örgüler

Tığ İşi Tavşan Patik Yapılışı

Tığ İşi Tavşan Patik Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tığ İşi Tavşan Patik Yapılışı. Soğuk havalarda bebekler için hazırlanacak olan bebek patiği modelleri şık görünümünün yanı sıra bebeklerin ayaklarını sıcak tutması nedeniyle kullanılmaktadır. Farklı görünümü nedeniyle tercih edilmekte olan tığ işi tavşan patik yapılışı sayesinde birebir uygulama yapılarak kısa süre içerisinde modelin hazırlanması sağlanabilir. Tavşan detaylı patik örmek isteyenler farklı renk ipler ile uygulama yaparak hem kız hem de erkek bebekler için uygun şekilde patik hazırlayabilirler. Uygulama yapmak isteyenler ilk aşamada gerekli malzemeleri tedarik ederek daha sonrasında model üzerinden uygulamaya geçebilirler.

Tığ ile yapılacak olan uygulama sonucunda hazırlanacak olan model bebekler için özellikle kış aylarında daha sıcak tutması nedeniyle tercih edilmektedir. İlk olarak tığ işi tavşan patik modeli için taban kısmının yapılması gerekmektedir. 20 zincir çekerek örgüye başlamaktadır. İlk sırada onu sık iğne ve sekiz tırabzan olacak şekilde uygulama yapılmaktadır. Daha sonrasında son zincirde yedi tırabzan ile doldurma işlemi yapılmaktadır. Aynı şekilde örgüye devam edilerek sekiz tırabzan ve sonrasında dokuz sık iğne örgü yapılması gerekir. Son zincire gelindiğinde üç sık iğne ile doldurma işlemi yapılmaktadır. Üç zincir çekilerek daha sonrasında üst kısma geçirmektedir.

Tığ İşi Tavşan Patik Modeli

İlk defa örgü örecek olanlar tavşan patik modeli için yapacakları uygulama sırasında yapılışını ayrıntılı şekilde inceleyerek uygulama yapabilirler. Modeli büyütmek isteyenler verilen ölçülerde zincir sayısını arttırarak aynı oranda uygulamaya devam edebilirler. Bu sayede daha büyük çocuklar için uygun şekilde örülmesi sağlanabilir.

Bebekler için Tavşan Patik Yapımı

Bebekler için Tavşan Patik Yapımı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ