Kolay Örgüler

Tığ Oyası Prenses Tacı Oyası Yapılışı

Tığ Oyası Prenses Tacı Oyası Yapılışı

Tığ oyası kadınların yazma kenarlarında istedikleri tarzda bir figür oluşturabilmeleri adına onlara yardımcı olan bir tür dantel tekniğidir.

Yazma kenarlarında ne tür bir işleme gerçekleşecekse genel olarak kadınlar buna göre ip ve tığ seçimi yapmaktadırlar. Bu haliyle yalnızca yapılacak olan oyalar tek renk değil katman katman farklı renkler üzerinde de kendisini gösterebilir ve buna göre yapılacak olan oya farklı isimler alabilmektedir. Yapacağınız bu yazma kenarının her bir gülünü Dilerseniz Sizlerde farklı renk seçeneklerini kullanarak yapabilirsiniz ya da bunu yaparken iki renk seçeneği ile yazmanızı uyumlu olacak şekilde renk seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Tığ Oyası Yapımı

Tığ oyası prenses tacı oyası yapımı için bir adet yazma, bir adet tığ ve istediğiniz şekillerde farklı renk seçenekleri bulunmalıdır. Yapım aşamasında öncelikle 4 adet zincir çekip başlangıç noktasına tekrar batmanız gerekecektir. Bunun ardından 6 adet sık iğne yapıp yazmanın bulunduğu noktaya kadar iniş yaparak daha kalın bir zincirin oluşmasını sağlayacaksınız. Bu şekilde tepe tacı oluşturmadan önce alt katmanda bu görüntünün verilmesini tüm yazmanız boyunca gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra bu zincirlerin tepesine üç yaprak oluşturup istediğiniz renk ile önce sekizer zincir çekip boşluğa batıp daha sonra bunları ikişer zincir çekerek doldurmanız gerekecektir. Prenses tacı oyası işte bu şekilde oldukça kolay ve basit bir model olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
3 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş