Kolay Örgüler

Timsah Gözyaşı Bebek Battaniyesi Modeli

Timsah Gözyaşı Bebek Battaniyesi Modeli

Timsah gözyaşı modelli her çeyizde olması gereken nadir modellerden bir tanesidir. timsah gözyaşı bebek battaniyesi modeli yanında yelek, şal ve kazak ta yapabileceğiniz bu şahane örgünün detaylarını vereceğim. Yazım doğrultusunda ilerleyerek harika bir model çıkarmış ta olacaksınız.  Eğer bu modelden yapılan ürünleri çeyizlerinizde kullanacaksanız simli ya da payetli ipleri de kullanabilirsiniz. Eğer bebek battaniyesi için yapacaksanız bebe yünü ile örebilirsiniz.  Yine bu modelde merserize bir ip kullanacak olursanız yazlık bir süveter yapabilirsiniz. Yani bu model hem kışlık hem yazlık hem de bebeklerimiz için harika bir modeldir. Gelelim modelimizin yapım aşamalarına.

Timsah Gözyaşı Bebek Battaniyesi Modeli yapımı

 • Bu modelimiz içi toplamda 16 ilmeğe ihtiyacımız var,
 • Siz öreceğiniz ürüne göre örgünün boyutunu artırabilirsiniz.
 • Bebek battaniyesi için bir metrelik bir başlangıç örgüsü bize yetecektir.
 • Bir düz iki ilmek ters, bir dola, iki ilmek ters ör, bir ilmek düz, iki ilmek ters, bir dola, iki ilmek ters, bir düz örüyoruz, iki ilmek ters örüyoruz, bir doluyoruz, iki ilmek ters ve son kenar ilmeğimizi de düz örüyoruz.
 • İkinci sırada ise, bir ilmek örmeden alıyoruz, iki ilmek düz, bir ilmek ters, iki ilmek düz, bir ilmek ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, kenar ilmeğimizi de düz örüyoruz.
 • Üçüncü sırada ilk ilmeğimizi örmeden alıyoruz, bir ters, bir düz, bir ilmek ters, iki ilmeği birlikte alıyoruz, iki ilmeği ters, bir düz, bir ters, iki ilmeği ters örüyoruz, iki ters, bir düz, iki ters son kenarı düz örüyoruz.
 • 4. Sırada bir örmeden al, iki düz, bir ilmek ters, dört ilmek düz örüyoruz, bir ters, dört düz, bir ilmek ters, iki ilmek düz, kenar ilmeğimi ters örüyorum.
 • Şimdi 5 sıramızda, bir ilmek örmüyoruz, iki ters, bir düz, iki ters, bir dola, iki ilmek ters örüyoruz, bir ilmek düz örüyoruz, iki ilmek ters, bir dola, iki ilmek ters ör, bir ilmek düz, iki ilmek ters, kanar ilmeği düz al.
 • Altıncı sırada ise, ilk ilmeğimi örmende alıyorum, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, kenar ilmeği düz alıyoruz.
 • Yedinci sıramızda, örmeden alıyoruz, bir ters, iki ilmeği birlikte ters örüyoruz, bir ilmek düz, bir ters, iki ilmeği beraber alıyoruz ters, bir düz, bir ters, iki ilmeği beraber ters örüyoruz, kanar ilmeği her zamanki gibi düz örüyoruz.
 • Sekizinci sırada ilk ilmeği örmüyoruz, dört ilmek düz örüyoruz, bir ilmek ters ör, dört ilmek düz ör, bir ilmek ters, dört ilmek düz, kenar ilmeğimizi düz örüyoruz.
 • Bu şamada artık örneğimiz çıkmış olmalı.

Tüm bebek battaniyesi boyutuna ulaşana kadar aynı işlemleri hiç değiştirmeden yapıyoruz. Bebek battaniye boyutuna gelince kesme işlemi yapıyoruz. Ve kanar kısımlarını tığ yardımı ile daha güzel hale getirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Buketi Bebek Battaniye Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek