Kolay Örgüler

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Yapımı

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tırtıl yaprak tığ oyası yapraklı tığ oyaları içerisinde kendine has motifi ve rengarenk oya iplikleri ile yazma kenarlarına bambaşka bir tarz kazandırıyor.

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Yapılır 2019

Tırtıl yapraklı tığ oyası modeli 2 sıradan oluşmaktadır. Bunlar tığ batısı üzerine tırtıl yapraklarının eklendiği zemin kısmı ve iki motif arası şeklindedir. Bu aşamada ise motif tepeleri üzerine pimpirikler yapılıyor. Bunların üzerine ise 5 adet tırtıl motifli yaprak ekleniyor.

İlk Yapılacak Aşama Tığ Bağlantısı

Oluşturulan yazma kenarı oyasına tığ batısı yapılarak ilk ilerleme kaydediliyor. Daha sonra ise zemin ve iki motif arası sırasının yapım aşamasına geçiliyor. Yapılması planlanan dal figürleri şeklinde motiflerin işlenme aşamasında örümceklerden ve tırabzanlardan yoğun bir şekilde yararlanılıyor. Örümcekle tığ batısına eklenme işlemi gerçekleştirilirken, tırabzanlarla da dolgu işlemi sağlanıyor. Oluşturulan her iki motif arasında olan dalın tepe noktasına ise pimpirikler örerek modelimizi oldukça zenginleştirmiş oluyoruz.

Toplamda 5 Adet Tırtıllı Yaprak

Tırtıl yaprak oya modeli için tepesi pimpiriksiz şekilde planlanan dalın tepe noktasına giriş yapılarak zincirler ve ikili tırabzanlarla yaprakların oluşturulması sağlanıyor. Yaprakların hepsini aynı tarzda örmek suretiyle toplamda 5 adet tırtıllı yaprak oluşturulmuş oluyor.

En son aşamada oluşturulan bu tırtıl oyası ile güzel yazmalar yapıp ister hem günlük olarak kullanma sağlanıyor hem de dilerseniz çeyizinize de koyabilirsiniz. Bu modelin oluşturulması noktasında yapımı kolay tığ işi oyalar içerisine bu modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ