Kolay Örgüler

Tunus İşi Yeşil Bebek Yeleği Yapılışı

Tunus İşi Yeşil Bebek Yeleği Yapılışı

Örgü işlerinde özellikle kullanılacak olan motifler değişeceği için bebek yeleği hazırlamak isteyenler farklı motifleri tercih edebilirler.

Farklı tarzlarda hazırlanacak olan bebek yeleği modelleri istediğiniz her durumda bebeğinizin soğuğa karşı korunmasını ve aynı zamanda rahat kullanım olanağı elde edebileceğiniz modellerin ortaya çıkartılmasını sağlamaktadır. Şiş ile örgü yapmak isteyenlerin tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır. Verilen ölçülerde gerçekleştirilecek işlemler ile modeli sorunsuz şekilde oluşturulabilir.

Geçmişten günümüze kadar tercih edilmiş birbirinden farklı örgü modelleri bulunmaktadır. Bebek yeleği hazırlamak isteyenler için Tunus işi yeşil bebek yeleği yapılışı birebir uygulama ile istediğiniz gibi modeli hazırlamanızı sağlamaktadır. Örgüye başlamadan önce gerekli malzemelerin hazırlanması gerekir. Daha sonrasında örgüye verilen ilmek sayısı ile başlanabilir. Düz modelleri sevenler için tercih edilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Yeterli kalınlıkta iplik tercih edilmelidir.

Bebek Yeleği Modelleri

Bebekler için örgü işi yapmak isteyenler Tunus işi yeşil bebek yeleği modeli hazırlamak için ayrıntılı olarak verilen açıklama üzerinden uygulama yapabilirler. Farklı görünmesi nedeniyle tercih edilecek modellerden biridir. Kız ya da erkek bebekler için hazırlamak isteyenler uygun renkte ip kullanarak modeli hazırlayabilirler. Öncelikle arka kısmı için 64 zincir çekilerek bir ters bir düz örgü yapılır. İkinci sırada dersin üzerine düz gelecek şekilde uygulanmalıdır. Daha sonrasında koltuk altı kesilerek ön kısmına geçiliyor. Ön kısım 34 zincir ile hazırlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 0-3-6-Aylik Bebek Yelekleri Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
10 Paylaşımlar
Paylaş9
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş