Kolay Örgüler

Üçlü Çiçekler İğne Oyası Yapımı

Üçlü Çiçekler İğne Oyası Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Üçlü Çiçekler iğne oyası yapımı hem yapım kolaylığı hem de sağladığı etkili görsellik ile günümüzde sıklıkla tercih edilen iğne oyası modelleri arasında yer alıyor

Üçlü Çiçekler İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Üçlü çiçekler iğne oyasının modelinin yapımı gerekli aşamaların detaylı bir şekilde takip edilmesi ile daha kolay olacaktır. Bu modelin yapımında ilk aşamada arayı belirlemek amacıyla arada 1 zincir çekilmesi sağlanırken, ikili tırabzanla başlanıp araya 4 zincir kapatılan bir model uygulanmıştır. Arayı sorunsuz bir şekilde yapmak amacıyla için bu şekilde 15 tane pimpirik işlendikten sonra da yaprak kısmına geçiş sağlanıyor. Bu model için en önemli aşamalardan biri budur.

Yaprak kısmında ise, üçlü çiçek oyasında çiçek motiflerinin oluşturulduğu kısımdır. İki adet yapraktan meydana gelmiştir. Pimpirik oluşumundan sonra 8 adet zincirden bir yuva meydana getirilmiş ve iç tarafına 12 adet tırabzanla ilk yaprak uygulaması yapılıyor. Ardından üst tarafına tekrar 8 zincirli bir yuva oluşturulup içine 12 tırabzan işlenmesi suretiyle ikinci yaprak uygulanarak ilk sıranın uygulanışı oluşturulmuştur.

İkinci aşamada ise yaprak üstüne farklı renkte oya ipi uygulanarak üçlü çiçek oya motifleri uygulanmıştır. Yapılan çiçekler sapları ile birlikte uygulanmış ve aynı zamanda biraz yana yatmış olarak uygulama konulmuştur. Bu sayede görsel anlamda oldukça etkili ve birçok görselliğe hitap eden modeller olarak dikkat çekiyor.

İĞNE OYASI ÜÇ YAPRAKLI ÇİCEK YAPIMI

İĞNE OYASI ÜÇ YAPRAKLI ÇİCEK YAPIMI

Bir önceki yazımız olan Tek Renk Yazma Oyası Anlatımlı Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ