Kolay Örgüler

Yalancı Selanik Örgü Modelleri

Yalancı Selanik Örgü Modelleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kolay ve şık bir örgü modeli olan yalancı selanik örgü ile oldukça şık görünümlü kazak, atkı, bere gibi örgüler oluşturabilirsiniz.

Selanik Örgüsü Nasıl Örülür?

Selanik örgüsü yan yana çift duran ilmeklerin tek hale getirilirken yan yana tek duran ilmeklerin çift hale getirilmesi ile oluşturulan bir örgü modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Çift ilmek alarak örgüye başlayın.
  • Örgünün uzunluğuna ve kalınlığına göre ilmek sayısını isteğinize göre arttırın.
  • Artan ilmeğin çok fazla olmamasına dikkat edin, çünkü zaman ile esneyen bir örgü modeli olan Yalancı Selanik örgüsü zamanla esnemektedir.
  • Yan yana çift gelmiş ilmekleri ikinci sıraya çıkarırken teke düşürün.
  • Yan yana gelmiş tek ilmekleri genişletmeden çift hale getirin.
  • Bu şekilde bu adımları izleyerek model yapım aşamasına kadar devam edin. Model desenini örmeye devam edince ortaya çıkaracaktır.
Yalancı Selanik Örgü Modelleri
Yalancı Selanik Örgü Modelleri

Yalancı Selanik Örgüsü Nasıl Örülür?

Selanik örgüsü örgüye yeni başlayan ya da kısa zamanda örgüyü tamamlamak isteyen kişiler için uğraştırıcı olduğundan bu örgü modeli yerine pek çok kişi Yalancı Selanik örgü modeli tercih etmektedir. Yalancı Selanik örgüsü yönteminde 3 ters bir düz örgü kullanılmakta ve bütün bir sırayı 3 ters bir düz olarak tamamlayana kadar devam edilmektedir. Yalancı Selanik örgü tekniği ile oldukça şık görünümlü örgüler elde edilmektedir.

Yalancı Selanik Örgü Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Şal, Yelek ve Battaniye Yapılışı başlıklı makalemizde battaniye, şal ve TIĞ hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ