Kolay Örgüler

Yapımı En Kolay Ekose Örgü Şal Modelleri

Yapımı En Kolay Ekose Örgü Şal Modelleri

Kış aylarının gelmesi ile yapımı en kolay ekose örgü şal modelleri de merak edilmeye başladı. Örgü örerek zaman geçirip, şal yapabilirsiniz.

Ekose Örgü Şal Modelleri Nasıl Yapılıyor?

Ekose modelleri oluşturmak son derece kolay. Bunun için renkler ve sayıları doğru ayarlamanız önemli. Yapımı en kolay ekose örgü modelleri hakkında size verilen bilgi üzerinden hareket etmeniz durumunda, herhangi bir sorun yaşamadan modellerin oluşmasını sağlayabileceksiniz.

Üçgen modeller;

Genellikle ekose modeller için belirlenen şekillerde üçgen kullanılıyor. Üçgenlerin oluşturulması için sık iğne kullanırsanız çok daha güzel duracağını söyleyebiliriz. zincir üzerine sık iğne, sık iğne üzerine  zincir gelecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

Örgünün ilk sırası;

İlk sırada örgünüzü yaparken zincir üzerine sık iğne yapacaksınız. Bu sıranın tamamı bitene kadar bu şeklide olacak.

Örgünün ikinci sırası;

Evet, yapacağınızda şalda ekose modellerin oluşması için ekose modelleri nasıl oluşur sorusunun yanıtı, ikinci sıranızda mutlaka ilk sıradakinin tam tersi örmeye başlamanızdır. Buna dikkat ettiğiniz üzere direkt olarak örgü modelinin oluşması söz konusu olacaktır.

İp Kalınlığı Neye Göre Belirlenir?

Tamamen sizin sahip olmak istediğiniz şala göre ipliğinizin kalınlığını belirleyebilirsiniz. Ekose şallarda iplik kalınlığı sizin şal kalınlığınızı nasıl istediğinize göre belirlenecektir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken iğne ile ya da şiş için kalınlığı doğru seçim olmanızdır.

Bir önceki yazımız olan Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin2
Paylaş
Paylaş