Kolay Örgüler

Yapımı En Kolay Ekose Örgü Şal Modelleri

Yapımı En Kolay Ekose Örgü Şal Modelleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yapımı En Kolay Ekose Örgü Şal Modelleri. Kış aylarının gelmesi ile yapımı en kolay ekose örgü şal modelleri de merak edilmeye başladı. Örgü örerek zaman geçirip, şal yapabilirsiniz.

Ekose Örgü Şal Modelleri Nasıl Yapılıyor?

Ekose modelleri oluşturmak son derece kolay. Bunun için renkler ve sayıları doğru ayarlamanız önemli. Yapımı en kolay ekose örgü modelleri hakkında size verilen bilgi üzerinden hareket etmeniz durumunda, herhangi bir sorun yaşamadan modellerin oluşmasını sağlayabileceksiniz.

Üçgen modeller;

Genellikle ekose modeller için belirlenen şekillerde üçgen kullanılıyor. Üçgenlerin oluşturulması için sık iğne kullanırsanız çok daha güzel duracağını söyleyebiliriz. zincir üzerine sık iğne, sık iğne üzerine  zincir gelecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

Örgünün ilk sırası;

İlk sırada örgünüzü yaparken zincir üzerine sık iğne yapacaksınız. Bu sıranın tamamı bitene kadar bu şeklide olacak.

Örgünün ikinci sırası;

Evet, yapacağınızda şalda ekose modellerin oluşması için ekose modelleri nasıl oluşur sorusunun yanıtı, ikinci sıranızda mutlaka ilk sıradakinin tam tersi örmeye başlamanızdır. Buna dikkat ettiğiniz üzere direkt olarak örgü modelinin oluşması söz konusu olacaktır.

İp Kalınlığı Neye Göre Belirlenir?

Tamamen sizin sahip olmak istediğiniz şala göre ipliğinizin kalınlığını belirleyebilirsiniz. Ekose şallarda iplik kalınlığı sizin şal kalınlığınızı nasıl istediğinize göre belirlenecektir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken iğne ile ya da şiş için kalınlığı doğru seçim olmanızdır.

Ekose Şal Yapımı

Ekose Şal Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ