Kolay Örgüler

Yapımı En Kolay Lale Desenli Lif Yapılışı

Yapımı En Kolay Lale Desenli Lif Yapılışı

Lale Desenli Lif Yapılışı

Lale desenli lif modelleri lif motifleri arasında en güzellerindedir. Yapraklı ve yapraksız modellerle yapılırlar.

Ülkemizle özdeşleşen çiçeklerden olan laleler lale desenli lif yapılışı ile dikkat çekmektedir. Lale bahçesi motifi de denilen bu örgü, renkli renkli laleler ve yaprakları şeklinde örülür. İsterseniz klasik düz renkleri tercih edebilir isterseniz renk renk lalelere yeşil yapraklar yapabilirsiniz. Bazı kişiler sadece lale çiçeğini yaar ve alt sıralara düz örgüye devam ederler. Ama yapraklı olan motif çok daha hoş görünür. Tıpkı gerçek lale gibi zarif ve renklidir.

Lale Bahçesi Lif Modeli

Önce renkli lale bahçesi lif modelleri ile bir lif yapabilir daha sonra bunlardan kırlent kılıfı yapabilirsiniz. Kırlentleri de lif için kullandığınız ipliklerden yapabilirsiniz. Çünkü son derece yumuşak ve güzel olan iplikleri birleştirdikçe yapacağınız zincirler, kafes gibi kılıfı oluştururken desenler de son derece güzel görünecektir. Lale bahçesi motifi bebek battaniyesi ve örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

Lale Motifi ile Neler Yapılabilir?

Eğer vaktiniz bolsa yatak örtüsü bile örebilirsiniz. Tığ işi çok emek isteyen bir iş olsa da aslında çabuk biter. Kadınlar bir araya gelerek çeşit çeşit motifler çıkarır ve bunları birleştirerek yatak örtüleri, yastık kılıfları oluşturur. Son derece geleneksel ve şık görünen bu örgü çeşitleri ek gelir kapınız haine bile gelebilir. Bu yüzden lale motifli lif gibi yatak örtüsü, battaniye, kırlent kılıfı da örebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş