Kolay Örgüler

Yapımı Kolay Kabak Çiçeği İğne Oyaları

Yapımı Kolay Kabak Çiçeği İğne Oyaları

İğne Oyası Kabak Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne oyası kabak çiçeği mi yapacaksınız? İğne oyası kabak çiçeği nasıl yapılır sorusunun iğme yanıtlanması üzerinden hareket ederek modeli oluşturun.

İğne Oyası Kabak Çiçeği Yapmak

Evet, yapmak istediğiniz model iğne oyası kabak çiçeği mi? Bunun için almanız gereken renkte ipler var. Temin etmeniz gereken malzemeleri aldıktan sonra kolay şekilde modelleme aşamasına geçebilirsiniz.

Beyaz – Sarı – yeşil ipler

Uygun tığ

Yukarıda verilen malzemeleri temin ettikten sonra yapım aşamasına geçin. Beyaz ipi ilk olarak kullanacaksınız. Beyaz ipten zürafa yapmanız gerekiyor. Zürafaları yaptıktan sonra yeşil iplerden yaprak kısmının oluşturulması ve beyaz pırpırlar ve onları takip eden çiçekler yapılması gerekiyor.

Elinize kumaşı alın ve iğne oyası ile kabar yaparken ilk önce iğnenin batırılmasını sağlayın. Sonrasında en çok ilk iğnenin battığı yerden tutup altından dolamaya dikkat edin. Bu şekilde belirli aralıklar ile kumaşa batırmanız gerekiyor.

Görüldüğünde çok kolay olan bu model için dikkat etmeniz gerekenlere göre hareket edin. Yanlış bir aşama olması durumunda modelin olmadığını göreceksiniz.

Dikkat Etmeniz Gereken

Modelin her aşamasının titiz şekilde gerçekleştirilmesi isteniyor. Model sandığınız kadar kolay olmadığından alışana kadar aşamaları takip edin. Sonrasında ise modelinizin aynı sıklıkla olması için ipinizi ve iğnenizi iyi kullanmaya dikkat edin. İğne oyası kabak yapımı için verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tek Teknikle Yapılan Kolay İğne Oyası Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
5 Paylaşımlar
Paylaş5
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş