Kolay Örgüler

Yaprak Motifli Bere Yapılışı

Yaprak Motifli Bere Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yaprak Motifli Bere Yapılışı. Son derece şık bir görünüme sahip olan bere modelleri konusunda özellikle kullanıcılar farklı renk iplerle aynı modeli uygulayabilirler. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bere yapımı konusunda özellikle kullanacağınız motifler ortaya çıkacak olan sonuç üzerinde etkili olmaktadır. Bayanlar için şık bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilmekte olan yaprak motifli bere yapılışı herhangi bir problem yaşanmadan uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Modeli oluşturmak isteyenler öncelikle gerekli malzemeleri tedarik ederek daha sonrasında uygulama aşamasına geçebilirler. İlk aşamada öncelikle yeterli sayıda ilmek çekilmesi gerekir.

İlmek çekerken özellikle modeli oluşturacağınız kişi için yeterli büyüklükte olmasını sağlamanız gerekiyor. Model baş kısmından başlanarak orta kısmına doğru ilerlemektedir. Bu nedenle yaprak motifli bere hazırlamak isteyenler ilk aşamada ilmek için kullanacak olan kişiye göre en uygun sayıyı belirleyebilirler. Lastik olması sayesinde esnek bir yapıya sahip olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yaprak Motifli Bere Modelleri

Modelde özellikle yaprak aralarını sekiz ilmek gelecek şekilde oluşturulması yeterli olacaktır. Model gösterişli olduğu kadar aynı zamanda kolay ilerlemektedir. Bu nedenle kısa süre içerisinde hazırlanması sağlanabilir. Yaprakların boyutları kullanıcıların zevklerine uygun şekilde farklı boyutlarda tercih edilebilir.

80 ilmek ile başlanacak olan lastik devam ettirilerek lastiğin ilerleyen sıralarda genişleyebilmesi için gizli arttırma yöntemiyle altı ilmek arttırılması gerekir. Daha geniş olmasını isteyenler yaprak motifleri için daha da fazla arttırabilirler.

Yapraklı Bere Tarifi ve Yapılışı

Yapraklı Bere Tarifi ve Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Kolay (Basit) Bere Modelleri Yapı Mı başlıklı makalemizde Bere Tarifleri, Bere Yapılışı ve Kolay Bere Yapılışı ve Tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ