Kolay Örgüler

Yazlık Kullanışlı Salaş Yelek Nasıl Örülür?

Yazlık Kullanışlı Salaş Yelek Nasıl Örülür?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yazlık salaş yelek örme yöntemi genellikle düz örgüdür. Gördüm modelini değiştirmek isteyen kişiler düz örgü yerine 2 ters bir düz ya da 2 ters 2 düz gibi modelleri kullanabilir. Yazlık salaş yelek örgüsü için genellikle zincir, sık iğne ve düz örgü kullanılır.

Yazlık Salaş Yelek Malzemeleri Nelerdir?

Yazlık salaş yelek örgüsü için gereken malzemeler şunlardır:

  • İnce ip
  • İğne
  • Tığ
  • Makas

Fakat bu malzemeler, yazlık salaş yelek örmek için gerekmektedir. İnce ip tercihleri çoğunlukla 4 ya da 5 yumak olarak kullanılabilir. Boyutlara bağlı olarak yumak sayısının artması mümkündür. İğne birleşim için tercih edilirken tığ ise genellikle örgü için kullanılır. Yazlık salaş yelek örgüsü için kullanacak olan tığı 4 mm ya da 5 mm olabilir.

Yazlık Salaş Yelek Parçaları Nasıl Birleştirilir?

Yazlık salaş yelek birleştirme için parçaların ayrı ayrı örülmesi gerekir. Yazlık salaş şeyler yapmak isteyen kişiler çoğunlukla kol kullanmazlar. Sırt ve ön yüze olmak üzere temelde 3 parçadan oluşur yelek için yaka yapmak isteyenler olduğu takdirde parça sayısı dörde çıkar.

Bu parçaların birleştirilmesi ve ardından kullanıma hazır hale getirilebilmesi için tığ, dikiş iğnesi ya da dikiş makinesi tercih edilebilir. Parçalar hazırlandıktan sonra her birinin görünmeyen ipler ile dikilmesi gerekir. Görünmeyen ip ise yazlık salaş yelek için kullanılan ip ile aynı renk olabileceği gibi dışarıdan belli olmayacak pastel tonlar da olabilir.

Yazlık Salaş Yelek Zincir Sayısı Nasıl Belirlenir?

Yazlık salaş yelek için zincir sayısı değişebilir. Zincir sayısını değiştirmek için boyutlara bakmak gerekir. Yazlık kullanışlı savaş şeyleri kim için yapılıyor ise bu durumda yeleğin yapıldığı kişinin boyutları önem taşır. Kilo, ağırlık, genişlik, uzunluk gibi unsurlar yeleğin hangi boyutlarda olacağını belirler.

Dolayısıyla zincir sayısını belirlemek için öncelikli olarak ölçü almak gerekir. Bu ölçü içerisinde omuz kol, genişlik, uzunluk gibi detaylar yer alır. Elde edilen detaylara göre ise zincir sayısı belirlenir ve örgüye başlanır. Yazlık salaş yelek örgüsü yapmak son derece basittir.

Bir önceki yazımız olan Dikişsiz Kız Erkek Yeleği Nasıl Örülür? başlıklı makalemizde bayan yelek, dikişsiz yelek ve erkek yelek hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ