Kolay Örgüler

Yazma Köşelerinde Uygulanacak Teknikler

Yazma Köşelerinde Uygulanacak Teknikler

Yazma köşelerine uygulanan birçok model bulunmaktadır. Tığ ve iğne oyası yardımıyla örülebilen birçok örgü modeli vardır. Her genç kızın çeyizine annesi veya yakınları tarafından mutlaka yazma örülür. Çeyizin olmazsa olmaz parçaları arasında büyük yazma modelleri yer alıyor. Eskiden farklı modellerde yazmalar modayken şimdi ise moda olan yazma modelleri değişti. Çok farklı modellerde yazma çeşitleri mevcuttur. Eskiden daha ufak detaylı yazmalar örülürken, günümüzde daha büyük ve daha gösterişli yazma modelleri rağbet gösteriliyor. O kadar emek verilen yazmanın kendini göstermesi ve modelinin beğenilmesi son derece önemlidir. Bundan dolayı yazma köşelerinde büyük yazma modelleri tercih edilmelidir.

Yazma Modelleri

Yazma modelleri kişinin zevkine göre hatta bölgeden bölgeye bile değişir. Farklı tarzlarda örülen yazma modelleri vardır. Mil ile örülen yazma modelleri olduğu gibi, iğne oyası ile örülen yazma modelleri de vardır. Dolayısıyla yazma örerken kullanacağınız malzemeler, öreceğiniz modele göre değişmektedir. Yine modelinizde boncuk, tül gibi farklı aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Yazma modelleri denilince akla ilk gelen modeller iğne oyası yazma modelleridir. Elbette bu modeller herkes tarafından örülebilecek kolaylıkta değildir. İğne oyası büyük yazma modelleri öğrenebilmek için iğne oyası ile örmeyi öğrenmeniz şarttır. Bunun için eğitim alabileceğiniz gibi kurslara da giderek veya videolar üzerinden rahatlıkla iğne oyası modelleri öğrenebilirsiniz.

İğne oyası örmek için gerekli olan tek malzeme ip ve iğnedir. Gerisi sizin bilginize kalmıştır. Yazma köşeleri için modeller arıyorsanız, birçok model bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fiyonklu İğne Oyası Pırpır Yapım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek