Kolay Örgüler

Yeni Doğan Bebek Patik Modelleri Yapılışı

Yeni Doğan Bebek Patik Modelleri Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yeni Doğan Bebek Patik Örnekleri

Yeni Doğan Bebek Patik Modelleri Yapılışı. Bebek bekleyen anneler ve büyük annelerin kışa hazırlık için yapabileceği yeni doğan bebek patik örnekleri paylaşıyoruz. Yeni doğan bebek patik örnekleri  arasında 1 saat içinde yapabileceğiniz bir modeli anlatacağız. Bebeği olanlara hediye edebileceğiniz ve kolayca yapılan şık patik, 11 cm olarak ölçülen patik yapımı için kolayca örülebilir. 43 ilmekle başlayacağınız taban kısmını 11 cm uzunluğunda örün. 20 ilmek haroşa örülür.

Daha sonra da 20 ilmekte bir arttırma yapılır. Arttırmayı sadece ön yüzde yapıyorsunuz. Başında ve sonunda arttırarak yaptığınız ilmekleri haroşa şeklinde örmeye devam ediyorsunuz. Böylece taban kısmı tamamlanmış oluyor. Sonra isterseniz başka renk iplikle devam ederek yine örüyorsunuz. Bu sefer 20 ilmekte 8 kere üç ilmek bir ilmekte toplanır. Haroşa devam eder.

bebek patikleri
Yeni Doğan Bebek Patik Modelleri

Patiğin Üst Kısmının Yapımı

Pratik bebek patiği yapımı için örgüye devam ederken 8 sıra örmekten sonra, ayağın gireceği kısmı yapıyoruz. Çok basit olan bu modeli internet videolarından bulabilirsiniz. Örgü konusundaki tecrübeniz ne kadar fazlaysa başarınız da o kadar yüksek olacaktır. Birçok patik modeli karışık geldiği için yapamayabilirsiniz. Ama deneye deneye öğrenebilirsiniz.

Bebek Patiği Ölçüsü

Bebek patiği yaparken ölçü almak önemlidir. Bazı patikler bebek 1-2 yaşına gelene kadar kullanılabilir. Bunun için bebeğin ayağının taban kısmının ölçüsü alınarak 1 2 cm büyük olacak şekilde örülmesi gerekir. Bebek için boğazlı patik modelleri ayağından düşmemesi açısından tercih edilmektedir.

Yeni Doğan Bebek Patiği Yapılışı ve Tarifi

Bir önceki yazımız olan Basit (Kolay) Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı başlıklı makalemizde Bebek Yelek Yapılışı, Şiş ve Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri ve Tığ İşi Bebek Yelek Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ