Kolay Örgüler

Yeni Kız Ve Erkek Bebek Yeleği Yapımı

Yeni Kız Ve Erkek Bebek Yeleği Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yeni kız ve erkek bebek yeleği yapımı çeşitleri günümüzde sıklıkla araştırılır. Çünkü bebek yeleklerinde çeşitlilik her zaman için ön planda yer alır. Genel olarak bebek yeleklerinde örgü modellerinde estetik yapı ilk önce dikkat çeker. Bebek yeleklerinin görsel olarak dikkat çekmesi sıklıkla kullanılmasını sağlar. Özelliklede son dönemlerde hem kız hem de erkek bebekler için yelek türlerinde model seçeneklerinde daha detaylı davranılır. Çünkü çeşit günümüzde oldukça fazladır. Son yıllarda erkek ve kız bebek yeleklerinde popüler olan modellerin yapımları genellikle kolaydır.

Yeni Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Günümüzde sıklıkla dikkat çeken yeni kız ve erkek bebek yeleği yapımı işlemlerinin kolay olması ortak özellikleridir. Son yıllarda kız bebek yelek türlerine trend olarak farklı motifler tercih edilir. Basit kız bebek yeleği yapım aşamaları şu şekildedir;

  • İlk olarak 72 zincir ile yelek yapımına başlanır.
  • 4 zincir atlanır. 5. olan zincire trabzan atılır.
  • Bir zincir çekilir ve yanındaki trabzan atılır. Bu şekilde 34 kutucuk yapılır.
  • Sıra sonunda 4 zincir çekilir trabzanın başı kısmından geçirilir. Sıra sonuna kadar bu işlem devam eder.
  • Kutucukların sıklıkla bu şekilde doldurulması ile yelek yapımı arka ve ön yüz olarak devam eder.
  • Yaka kısımlarında eksiltmeler ile işlemler aynen devam eder.

Yeni Erkek Bebek Yeleği Modelleri

Genel olarak son yıllarda erkek bebekler için yelek çeşitleri ön planda yer almaya başladı. Özelliklede geçmiş yıllarda erkek bebek yeleğinde sadece düz renkler tercih edilirdi. Fakat günümüzde yelek modellerinin sayıca artması ile erkek bebek yeleklerinde çeşitler arttı. Genel olarak günümüzde yeni kız ve erkek bebek yeleği yapımı aşamaları hızlıca tamamlanır. Erkek yelek türlerinde günümüzde yeni model olarak dondurma desenli model kullanılır. Dondurma desenli yeleklerin estetik durması ve kolay olması erkek yeleklerinde sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Bir başka yeni erkek bebek yelek modeli olarak yeni modeller arasında ayıcık desenli modeller yer alır. Cep kısımlarının ayıcık modelli olarak örülmesi erkek yelek çeşitlerinde dikkat çekiyor. Farklı renk ve model türleri ile günümüzde pek çok erkek yelek modeli bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan 6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ