Kolay Örgüler

Yünlü Tasarım Çanta Modelleri Yapımı

Yünlü Tasarım Çanta Modelleri Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yünlü çantaların yapımları, pek çok farklı modelde ve teknikte yapılabilmektedirler. Günümüzde bazı yünlü tasarım çanta modelleri yapımı dikişli, bazıları ise dikişsizdir. Her iki çanta modeli de oldukça fazla talebin olduğu modellerdendir. Şık duruşları yanında bu model çantaların yapımları da kolaydır. Günümüzün çanta fiyatları bu kadar artmışken de örgü çantaların kullanılmaları daha fazla tercih edilmektedir.

Tığ İşi Clutch Çanta Nasıl Yapılır?

Tığ işi çantaların yapımı, oldukça basittir. Pek çok farklı ve modelde yapılan tığ işi çantalar dikişsizdir ve tamamen örülerek yapılabilirler. Örme işlemi için çantaların ön yüzünden başlanır ve aynı modelle örgünün devam, getirilir. En sonunda ise talep ediliyorsa çantaya bir askı örülebilir. Tığ ile örülen clutch çanta modelleri yünlü tasarım çanta modelleri yapımı arasında en kolay olduğu bilinen ve herkes tarafından da kolaylıkla örüldüğü bilinen çantalardır. Tığ işi yapılan her çantanın modeline göre yapılışı değişir. Ancak en çok tercih edileni düz sık iğne yapılan çantalardır. Hem şık hem de sade görünümü sayesinde öncelikli olarak tercih edilir.

Şişle Makrome Çanta Nasıl Yapılır?

Şişle makrome çanta örülmesi, yelek örülmesi ile benzerlik gösterir. Önemli farkı, bu tür çantaların makrome ipi ile örülmesidir. İstenen makrome ipi ile örülmeye başlanan çanta, istenen boyuta geldiği zaman bitirilir ve dikilir. Böylece tamamlanmış ve kullanıma hazır hale gelecektir. Şiş ile çanta örülmesi, tığa göre daha basittir.

Yünlü Tasarım Çanta Modelleri Nasıl Örülür?

Yünlü çantaların modellerinin örülmesi, hangi modelin örülmesi istendiğine göre değişir. Günümüzde yünlü tasarım olarak bilinen çanta modelleri, pek çok farklı modelde örülür. Çantaların modellerine göre ne kadar uzunlukta, kaç ilmekle ve hangi renk örüleceği değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı herhangi bir yünlü çanta için örgü işlemine başlanmadan önce hangi çanta için ve ne kadar büyüklükte örüleceğine dikkat edilmelidir. Bazı çantalarda örgü, bir iskelete sabitlenir. Ancak bazı yünlü tasarım çanta modelleri yapımı sadece örgüden yapılır. Talebe göre fermuar veya mıknatıs takılmasından sonra da kullanılmaya başlanır.

Dikişsiz İki Şiş İle Yünden Bayan Çantası

Dikişsiz İki Şiş İle Yünden Bayan Çantası
 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku

 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku

 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Şeffaf Hasır Detaylı Plaj Çantası Yapımı başlıklı makalemizde hasır çanta, plaj çanta ve şeffaf hasır çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ