Kolay Örgüler

Yüzdeki Delikler Ve Çukurlar Nasıl Geçer

Yüzdeki Delikler Ve Çukurlar Nasıl Geçer

Yüzde meydana gelen delikler ne yazık ki sıkça karşılaşıldığı görülen cilt problemlerinden biri olmaktadır. Daha çok sivilcenin sebebiyet verdiği bu izler çukurumsu görünümleriyle kişilerde rahatsızlık hissini de beraberinde getirmektedir. Peki, ya söz konusu izler doğal yöntemler ile geçirilebilir mi? Bu konuda doğal yöntemlerin etkiliğinden söz edilemez. Dolayısıyla tıbbi yardıma ihtiyacınız olacaktır. O halde sivilce çukuru ile ilgili rahatsızlık duyanlardan biri de sizseniz alanında uzmanlaşmış cildiye doktorlarına başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz. Böylece doktorunuzun öngördüğü tedavi yöntemleriyle bu problemlerin üstesinden gelmiş olacaksınız. O halde söz konusu tedavi yöntemlerine göz atmak ister misiniz?

Sivilce Çukurlarına Lazer Tedavisiyle Etkili Çözüm!

Yüzde bulunan delikler ile sivilcelerin neden olduğu izler için tercih edilen tedavi yöntemlerinden ilki lazer olacaktır. Tedavi için söz konusu izlerin yüzde bıraktığı hasara göre kararını veren doktorlar bu konuda cildin soyularak yahut soyulmadan yenilenerek uygulandığı lazer yöntemlerinden birini tercih etmektedir. Bu noktada cildin soyularak yenilendiği lazer yöntemi, ciltteki üst katmanların yakılmasını böylece uzaklaştırılan katmana alttaki pürüzsüz ve genç cildin çıkmasını hedeflemektedir. Soyulan cildin ardından gelen yeni cilt için yaklaşık olarak birkaç haftalık süreç gerekli olur. O halde bu tedavi yöntemi için son olarak bilmeniz gereken hususun etkililiği en fazla olan ancak maddi boyut olarak da diğer yöntemlere göre daha pahalı olan tedavi yollarından biri olduğudur. Öyleyse bu konuda bir diğer yöntem olan dolgu maddelerine değinelim ne dersiniz? Tıpkı lazer tedavisinde olduğu gibi sıkça tercih edilen yöntemlerden biri de dolgu maddeleridir. Yüzde bulunan delik kısma hiyaluronik asitle ya da kollajen ile entegre yapılan bu yöntemde söz konusu maddeler sivilce, kist yahut diğer problemlerin neden olduğu boşlukları doldurmaktadır. Böylece tedavi sonrasında beklenen pürüzsüz ciltlerin de sahibi olunmaktadır.

Kimyasal Peelingle Dermabrazyon Yöntemleri Yüzdeki Deliklere Son Veriyor!

Kimyasal peelingin de ciltteki lekelerle çukurların tedavisinde tercih edildiğini bilmelisiniz. Peki, bu yöntem nasıl uygulanmakta? Adından da anlaşılacağı üzere kimyasallar kullanılarak uygulanan bu yöntemde üst tabakadaki lekeler giderilmektedir. Yüzeysel izlerin geçirilmesinde daha etkili olan bu yöntem aynı şekilde yüzeysel delikler için de etkililiğini ön plana çıkarmaktadır. Üst katmanların kimyasal maddelerle yakıldığı bu yöntemin uzman hekimlerce gerçekleştirilmesi gerekir. Zira ciddi yanıkları beraberinde getirebilecek olan bu yöntem ancak uzman bir doktor sayesinde başarıyla sonuçlanabilecektir. O halde bu konuda karşınıza çıkan bir diğer yönteme de yani dermabrazyon tedavisine de bir bakalım. Bu yöntem cildin soyularak tedavi edilmesini esas aldığı için lazer yöntemiyle benzerlik gösterecektir. Ancak bu yöntemde soyma aracı metal bir fırça olacaktır. Bu fırçayla soyulan cilt, beraberinde izleri de ortadan kaldıracaktır. Bu tedavide iyileşme sürecinin soyulan alandaki genişliğe bağlı olduğu söylenebilir. Ayrıca dermabrazyonun lazerden sonra popülerliğini yitirdiğini de es geçmemek gerekir. Tabi popülerliğini yitirmesi bu yöntemde iyileşme sürecinin uzun oluşundan, kontrollü olmayışından bir de yan etkilerinden de kaynaklanmaktadır.

Mikrodermabrazyon İle Ciltteki İz Ve Delikler Kısa Sürede Yok Oluyor!

Yüzde meydana gelen delik ve çukurlar için öngörülmüş tedavilerden biri de mikrodermabrazyon olacaktır. Bu yöntem yüzeysel soyma işlemlerini temel almaktadır. Böylece tedavinin söz konusu olduğu alanlar daha kısa sürede iyileşme gösterir. Sivilce çukuru için bir başka yöntemse kolajen temelli kremler olacaktır. Bu kremleri eczanelerden de güzellik salonlarından da temin edebilirsiniz. Doktor onayı ile sivilcelerin neden olduğu sonuçlardan kurtulana dek bu kremleri kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Memnune dedi ki:

    Umarım sonucları harikadır tedavi iyi sonuçlar verdiği hakkında çok guzel

BİR YORUM YAZ
710 Paylaşımlar
Paylaş23
Tweetle
Pin687
Paylaş
Paylaş