Kolay Örgüler

Çiçekli Bolero Tarifi ve Yapımı

Çiçekli Bolero Tarifi ve Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Çiçekli bolero modeli, hem tığ hem de şiş ile örülebilen, farklı şekillerde yapılabilen bolero modellerinden biridir. Özellikle kız çocuklarının kullanması için yapılan çiçekli bolero tarifi ve yapımı, öncelikle boleronun örülmesi ile başlatılır. Daha sonra da tığ ile küçük çiçekler yapılır ve yapılan bu çiçekler boleroya dikilir. Ayrıca bununla beraber tığ ile bolero örülebilir ve örülmesi esnasında boleroya çiçek desenleri yapılabilir. Ancak bu daha zor olmasından kaynaklı olarak boleronun şişle örülüp çiçeklerin üzerine dikilmesi daha pratik ve şık duran yöntemlerden biridir.

Bebek Bolero Yelek Modelleri Nasıl Yapılır?

Bebek bolerolarının yapımı, yetişkinlere kıyasla daha kolaydır çünkü yetişkin bolerolarına göre daha küçük olması sebebiyle daha az ilmek ile örülebilir. Güncel olarak bebekler için örülen boleroların en çok sevileni, çiçekli bolero tarifi ve yapımıdır. Küçük çiçekler ile beraber yapılan bolerolar, kız çocuklarına çok yakışmaktadır. Bu model dışında kalan çok farklı modeller de vardır. Ancak her model farklı şekilde yapılır ve isimleri farklı yerlerde farklı anılır.

Çiçekli Bolero Kaç İlmekle Başlanır?

Çiçekli boleronun başlanması, örüleceği kişiye göre değişiklik gösterir. Yetişkinlere örüldüğü zaman, medium beden giyen kadınlar ya da kızlar için 70- 80 ilmek arasında başlanması yeterli görülür. Bolero esnek bir ürün olmasından dolayı daha fazla örülmesi giyilmesinden sonra pot durmasına neden olabilir. Kız çocukları ve kız bebekler için örülmek istenen boleroların ise 30- 40 ilmek arasında başlanması yeterli olacaktır.

Çiçekli Bolero Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Çiçekli bolero örgü malzemeleri, şunlardır:

 • Pamuklu ip
 • Şiş
 • Tığ
 • İsteğe bağlı olarak boncuk

Boleroların örüldüğü renkler ile üzerlerine yapılan çiçekler genellikle birbirlerine uyumlu renkler seçilirler. Bu sayede görüntüleri çok daha güzel olacaktır. çiçekli bolero tarifi ve yapımı için boleroların örülmesinden sonra çiçekler tığ ile, küçük halkaların yapılmasından sonra örülür. Özellikle kız çocukları için örülmekte olan boleroların üzerine yapılan çiçeklerde inci görünümlü beyaz boncukların pembe çiçekler ile kombinlenmesi, oldukça tatlı görüntüler oluşturacaktır.  

Çiçekli Bolero Yapımı

Çiçekli Bolero Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Devamını Oku


 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Devamını Oku


 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Devamını Oku


Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ