Kolay Örgüler

Kolay İğne Oyası İpek Böceği Yapılışı

Kolay İğne Oyası İpek Böceği Yapılışı

İğne oyası özellikle birçok kadın için geçim kaynağı olmaktadır. Ev hanımları, genç kızlar ya da boş zamanlarını kâra dönüştürmek isteyenler iğne oyasını öğrenmek istiyor. Can sıkıntısına adeta terapi gibi gelen iğne oyası bayanların en çok tercih ettiği hobi olarak karşımıza çıkıyor.

İpek Böceği Yapımı

Havlu ya da başörtü kenarlarına iğne oyası ipek böceği yapmak istiyorsanız, iğnenizle bütün çemberin kenarına boşluklu zincirler çekin. Daha sonra zincirlerin arasındaki boşluktan iğnenizi geçirerek yuvarlak şekli verin ve bağlanma yerine düğüm atın. Düğümü biraz çekiştirerek sıklaştırın, aksi takdirde çalışmalarınız verimli olmayabilir. 3’lü yan yana çiçek yaprağı şeklini oluşturduktan sonra, üst katına aynı şekilde işleme devam edin. Zincirlerin üzerinden işleme devam ederken ipi iğnenizin üzerinden 3 defa geçirip, sıkı düğüm atın. Bu uygulamayı dilerseniz farklı renklerde yapabilirsiniz.

İğne Oyası İpek Böceği Örneği Yapılışı 1

İpek Böceği Yapımında Önemli Noktalar

İğne oyası ipek böceği yapımında toplam 8 adet öbek bulunmaktadır. Sonuç olarak bu öbekler sırasıyla aşağıdan yukarıya 2 tane, 3 tane, 2 tane ve 1 tane şeklinde olması gerekmektedir. Yan yana çalışmalar yapacaksanız, böcekler arasında 4-5 zincirlik boşluk bırakmalısınız. Bu şekilde modelleriniz daha zarif bir şekilde gözükecektir.

İğne Oyası Modelleri

Son zamanlar bayanların vakit geçirmek amacıyla tercih ettiği iğne oyalarından çok çeşitli modeller üretmeniz mümkün. Çeşitli modelleri deneyerek, sizler de yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sık İğne Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş