Kolay Örgüler

Amigurumi Teknikleri Nelerdir

Amigurumi Teknikleri Nelerdir
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Amigurumi Teknikleri Nelerdir. Tığ ile örülmüş içi dolu oyuncak anlamına gelen amigurumi, Japonca bir teknik. Peki, nasıl yapılır? Teknikleri nelerdir?

Amigurumi Yapmak

Japonların kullandığı bu teknik ile amigurumi nasıl yapılır? İşte, bu sorunun yanıtı veriliyor. Sıklıkla tığ kullanılarak yapılan bir teknik. Örgüyü yapmanız için tığ, ip, makas, yün gerekiyor. Bunları temin etmeniz halinde siz de amigurumi yapabileceksiniz. Çeşitli boncuk, elyaf ve buan benzer süslemeler ile yapılabiliyor. Kuru pastel ya da allıkların bebekleri renklendirmek için kullanıldığını söyleyebiliriz.

Amigurumi Teknikleri Nelerdir?

Peki, yapılacak olan örgü işleminde kullanılacak olan teknikler neler? Tığ işi nasıl yapılır ise aslında bu tekniği de aynı o teknikler ile yapabilirsiniz. Sık iğne tekniği bu işlemde kullanılabilecek en avantajlı teknik. Zincir atmayı bilen bir kişinin yavaş yavaş bu örgüye şekilde vermesi mümkün oluyor.

Sihirli Halka Şeklinde 6 sık iğne;

Kullanılan tekniklerden biri halka şeklinde altı sık iğnenin yapılması. Bunun için bir tek sık iğne yapılır ve ardından bir çift sık iğne yapılır. Bunun 6 kere yapılması gerekiyor. Sonrasında 2 tek sık iğne yapılıyor ve 1 çift sık iğne yapılır 6 kere tekrar ediliyor. Bu şekilde artarak devam eden bir teknik ile uygulama yapabilirsiniz. Amigurumi teknikleri ile çok kolay şekilde örgünün yapılarak, bebek ve buna benzer şeylerin ortaya çıkarılması mümkün olacaktır.

Amigurumi Kısaltmalar

Bazen metinlerde kullanılan kısaltmalar üzerinden de bilgi verilecektir. Bu durumda aşağıda verilen kısaltmalar hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için son derece avantajlıdır.

  • Zincir: O
  • İlmek Kaydırma: C
  • İkili Trabzan: F
  • Teknli Trabzan: T
  • Sık İğne: X
  • Arka Sık İğne: Sadece arka ilmek X
  • Arttırma 1 ilmekte 3 sık iğne: W
  • Azaltma 2 ilmekten 1 sık iğne: A
  • Azaltma 3 ilmekten 1 sık iğne: M

Yukarıda verilen kısaltmalar sayesinde amugurimi yapımı detaylı anlatım kapsamında sunulan bilgileri değerlendirebileceksiniz. Direkt olarak bu bilgiler üzerinden amugurimi yapımının kolaylaştığını göreceksiniz. Sizin için sunulan uygun modelleri değerlendirebilir, yapmayı deneyebilirsiniz.

Amigurumi Örgü Teknikleri

Amigurumi Örgü Teknikleri

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ