Kolay Örgüler

Dantel Konsol Örtüsü Yapılışı

Dantel Konsol Örtüsü Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Konsol için danteller, genellikle küçük boyutlu ve kare şeklinde örülen dantel modellerinden oluşurlar. Dantel konsol örtüsü yapılışı için şu adımlar izlenmelidir:

 • Konsolun boyutuna göre dantel örtüsünün hangi boyutta yapılacağına karar verilir.
 • Boyutundan sonra modeline karar verilen dantellerin yapımına başlanır.
 • Dantellerin yapılışları, modellerine göre değişiklik gösterecektir. Bunun için model belirlemesinden sonra ilgili model için belirlenmiş ilmek sayılarına uygun olarak danteller örülmeye başlanır.
 • İstenen büyüklüğe gelmesinden sonra da bitirilir ve ütülenmesinden sonra kullanılmaya başlanabilir.

Dantel Konsol Örtüsü Malzemeleri Nelerdir?

Konsol dantelleri malzemeleri, şunlardır:

 • Tığ
 • Dantel ipi
 • Örülecek dantel konsol örtüsü için model ve model yönergesi

Günümüzde sevilerek kullanılmaya başlanmış olan Dantel konsol örtüsü yapılışı için kaliteli bir dantel ipi alınır ve ipin kalınlığına uygun olarak bir tığ alınır. Genellikle iğne oyası için kullanılan tığlar, dantel örmek için de uygundur. Bu iplerin alınmasından sonra, uygulaması yapılacak olan modele göre dantel örülmeye başlanır. İlgili model, kısa süre içinde kendisini göstermeye başlayacaktır.

Dantel Konsol Örtüsü Nereden Alınır?

Dantelli konsol örtülerinin satışları, günümüzde dantel işlemesi yapan kişiler tarafından yapılmaktadır. Konsolların üzerine serilecek olan dantel örtüleri, fabrikalar tarafından da ok fazla yapılan ürünlerdir. Ancak elde örülmüş olan dantel konsol örtülerinin görüntüleri diğerlerinden çok daha güzeldir. Bundan dolayı da bu işlemlerle uğralan kadınlar tarafından açılmış mağazalar üzerinden alınabilirler.

Dantel Konsol Örtüsü Ne Kadar Uzun Olur?

Dantel örtülerin uzunlukları, elde örüldükleri zamanlarda koyulacakları yere bağlı olarak değişir. Eğer küçük bir yere örülecekse, uzunluğu 30 ile 40 cm arasında değişen danteller yeterli olacaktır. Ancak dantel konsol örtüleri masa üzerlerine serilmek için kullanılacaksa, en az 80 cm örülmeleri gerekecektir.

Dantel Konsol Örtüsü Kaç Numara Tığla Örülür?

Dantellerin tığ numaraları, dantellerde kullanılacak olan ip kalınlığına bağlı olarak değişir. Dantel konsol örtüsü yapılışı için kullanılacak olan ipin arkasında kaç numara tığ ile örülmesi gerektiği yazar. Eğer dantel bu numaradan daha kalın bir iple örülürse şeklini belli etmeyecek ve dökümlü olmayacaktır.

Çeyizlik Dantel Konsol Örtüsü Modeli

Çeyizlik Dantel Konsol Örtüsü Modeli
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku…

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku…

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku…

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Dantelli Salon Takım Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ