Kolay Örgüler

İşkembe Örneği Nasıl Yapılır?

İşkembe Örneği Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

İşkembe örneği nasıl yapılır diye araştırıp duruyor musun? Fakat internet yer alan videolardan hiçbir şey anlamadınız mı size anlatacağımız yapılış ile kolaylıkla işkembe örneğini çıkartabileceksiniz. Mantığını kavradıktan sonra istediğiniz modelde işkembe örneğini kullanabilirsiniz. İşkembe örneği ile örgü modellerinize yeni bir yenilik katabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan işkembe örneği sizi zorlamadan, yormadan yapmanıza yardımcı olur. Bazı örgü örnekleri ellerinizi acıtır, kollarınızı ve boynunuzu ağrıtır. Fakat işkembe örneği o kadar nazik bir örnektir ki. Sizi sormadan örneği çıkarmanızı sağlar. İşkembe örneğinin en güzel yanı işkembe örneği istediğiniz boyuta gelene kadar, örgü boyunca hep ters örgü ile yapılır. Her zaman ters olarak işleyeceksiniz.

İşkembe Örneğinin Yapılışı Nasıldır?

İşkembe örneği nasıl yapılır sorusu bu adımlar ile cevaplıyoruz. Adımları takip ederek örneğin nasıl çıkarıldığını öğrenebilirsiniz.

 • İlk kural örgü boyunca her zaman ters işleme kullanın.
 • Örgüye ters olarak başladıktan sonra yanda yer alan kenar ilmeğini almadan örgüye başlayın.
 • Ardından kenar ilmeği alın ve bir ilmek örün, bir ilmek örmeden alın ve ipliği kendinize doğru şişe dolayın.
 • Sonra tekrar kenar ilmeği alın, bir ilmek örün ve şişe dolanan ipliği örmeden sağ şişe aktarın. Yanında yer alan ilmeği örün.
 • 1 örün, bir şişe dolanan ipliği örmeden sağ şişe alın ve yanında yer alan ilmeği örün. Mantığı budur aslında.
 • Çift gelen ilmekleri birlikte örün.
 • Tek gelen ilmekleri ise örmeden alıp üstünü ipliğinizi kendinize doğru olacak şekilde dolayın.
 • Çift ilmekleri örüp tek ilmelerin üstüne dolayın. Çift ilmekleri ör, tek ilmekleri üstüne dola şeklinde örgüye devam edilir.
 • Çift ilmekler ördüğünüz ve tek ilmekleri doladığınızda işkembe modeli ortaya çıkacaktır.

Bu sayede istediğiniz işkembe örneği ortaya çıkacaktır. İstediğiniz kadar ilerletebilir ve istediğiniz modele göre şekiller verebilirsiniz. İşkembe örneği örgünün yapılışı bu kadar olup bundan sonrası tamamen size bırakılan bir şeydir. Bu aşamalar ile örnek çıkartılır ve model vermek sizin zevkinize bırakılır.

Tığ işi İşkembe Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ işi İşkembe Modeli Nasıl Yapılır?
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Atkı Modelleri ve Yapılışı başlıklı makalemizde atkı modelleri, atkı yaplışı ve bayan atkı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ