Kolay Örgüler

Kruvaze Bluz Dikimi

Kruvaze Bluz Dikimi
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Dikiş dikmek için çok büyük yeteneklerinizin olmasına gerek yoktur. Sadece birkaç teknik öğrenerek, artık sizler de dilediğiniz kıyafeti çok kolay ve rahat bir şekilde dikip, kullanamaya başlayabilirsiniz. Son dönmelerde hem genç bayanların hem de orta yaş bayanların severek kullandığı giyim ürünlerinden biri kruvaze bluzlar olarak karşımıza çıkıyor. Bayanların üzerinde bir hayli estetik görünün bu bluzlar hem jean pantolonlarla hem de klasik kesim kumaş pantolonlarla kombine edilebilmektedir. Ama kruvaze bluzlar çok kolay bir şekilde dikilme özelliğine sahip olsa da esasen fiyat olarak, oldukça yüksektir. Sizler de giyim için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız o halde kruvaze bluz dikimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz renk ve desende harika bluzlar dikip, günlük yaşantınızda ve iş yaşantınızda kullanmaya da başlayabilirsiniz. Ayrıca bu bluza kendi tasarımlarınızı ekleyerek farklı ürünler ürettiğinizde sosyal medya üzerinden satıp, bir gelir elde etmeniz de mümkün olacaktır. Çünkü kruvaze bluzların taliplisi oldukça fazladır. Özellikle tasarım olarak sattığınızda çok  büyük gelirler de elde etmeniz mümkün olacaktır.

Kolay Kruvaze Bluz Dikimi

Bu bluzun en güzel yanı çok şık durması ile birlikte oldukça kolay bir dikiş olanağına sahip olmasıdır. Yani sadece verdiğimiz adımları takip ederek hem çok şık hem de kolay bir şekilde kruvaze bluz ortaya çıkarabilirsiniz. İşte kruvaze bluz dikimi için gerekli olan adımlar;

  • Öncelikle iki adet dikdörtgen kumaşlara ihtiyacımız olacaktır.
  • Bu parçalar bluzun gövde kısmını oluşturacaktır.
  • Kendi beden ölçülerinize göre iki farklı kumaşı dikdörtgen biçimde hazırladıktan sonra kol oyuntusu bırakmanız gerekir.
  • Kol oyuntusunu bıraktıktan sonra kumaşın her iki ucunu da çapraz gelecek şekilde dikiyoruz.
  • Eğer dikmek yerine bağlamalı  bir model elde etmek isterseniz bunun için bir halka kullanabilirsiniz.
  • Bu halkanın içinden ki ucu geçirdiğinizde farklı bir tarz ortaya çıkacaktır.
  • Tüm bunları yaptıktan sonra eğer uzun kollu isterseniz, kol oyuntusu için ayırdığınız kısma kendi kol ölçülerinize uygun kollar ekleyebilirsiniz.
  • Yaka kısmını ise ince bir şerit halinde dikip, salaş bir görünüm de verebilirsiniz. Geri kalan ince detayları tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda hazırlayabilirsiniz.

Kruvaze Buluz Nasıl Dikilir

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ