Kolay Örgüler

Tığ İşi Zara Süveter Tarifi

Tığ İşi Zara Süveter Tarifi
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tığ işi Zara süveter modeli internet sitelerinde 2023 yılının aranan el işi modellerinin üst sıralarında yer alıyor. Zara süveterin asıl yapımı şiş kullanılarak tasarlanmıştır. Ünlü markanın tasarımcılarının en iyisini bildiğine şüphe yok ancak herkes şiş ile örgü örmeye hâkim olmayabiliyor. Dolayısıyla tığ işi zara süveter bazen kurtarıcı olacaktır.

Zara Model Süveter Yapılışı
Zara Model Süveter Yapılışı
Tığ İşi Zara Süveter Tarifi
Tığ İşi Zara Süveter Tarifi

Tığ İşi Zara Süveter Nasıl Yapılır?

Tığ işi Zara süveterin yapımı şiş örgüsünden dönüştürüldüğü için görüntü olarak birebir uyuşmayabiliyor. Tığla örülmesi örgünün daha hızlı ilerleyerek daha çabuk bitmesine yardımcı oluyor.  Zara süveterin yapılışı adım adım aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle normalden biraz geniş olacak şekilde en az bedenin genişliğinde zincir çekerim zincir sayısını fazla çekmemizde bir problem olmayacaktır daha sonra fazla zincirler yok edilebilir.
 • Yapılan trabzanlar bittiğinde 2. sıraya geçilebilir.
 • Süveterin lastik kısmını oluşturabilmek için yine ikili trabzanla devam edilecek ancak bu sefer trabzanları alttaki trabzanların bir arkasından ip alarak bir önünden ip alarak devam edilir. Bu şekilde şiş örgüsündeki bir ters bir düz lastik görünümü yakalanmaya çalışılır.
 • Sıra sonunda trabzanın çevresinden değil tam üzerinden tığ batırılarak son trabzan yapılır.
 • Üst sıralarda lastik kısmı bitene kadar alttaki trabzanlara uyumlu şekilde önünden ve arkasından ip alınarak lastik kısmı bitirilir.
 • Geri kalan kısımda trabzanlar 2 trabzan normal şekilde bir trabzan atlanarak devam edilir bu şekilde delikli görüntü sağlanmaya çalışılır yaka kısmına gelindiğinde yaka genişliğinde trabzan uzatılmadan sadece sık iğne tekniği ile geçilir.
 • Tığ işi Zara süveterin arka ve ön parça bitirildiğinde omuzlar birleştirilir.
 • Yan kısımlar isteğe göre dikilebilirken açık bırakılarak da yanları yırtmaçlı süveter modeli olarak da kullanılabilir.
 • Ön ve arka bedenler bitirilip birleştirildikten sonra süveterin çevresi tığla oyalanarak süsleme yapılabilir.
Tığ İşi Zara Süveter Modeli
Tığ İşi Zara Süveter Modeli

Tığ İşi Zara Süveter İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Tığ işi Zara süveter örülmek istendiğinde gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir:

 • 3 yumak orta kalınlıkta kazaklık orlon ip
 • 1 adet kalın örgü tığı

Tığ işi Zara süveter için gerekli ip sayısı beden büyüdükçe artacaktır. 3 yumak medium beden için yeterlidir.

Kolay Bağcıklı Tığ İşi Zara Süveter Tarifi
Kolay Bağcıklı Tığ İşi Zara Süveter Tarifi

Zara Süveter Yapımı

Zara Süveter Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Devamını Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Devamını Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Devamını Oku

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ