Kolay Örgüler

Yıldız Popcorn Yastık Yapılışı

Yıldız Popcorn Yastık Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Örgüler hiç şüphesiz ki kadınların favori aktivitelerinden birisidir. Yumaklardan başlayan ve büyük bir moda devine dönüşen örgüler ve bitimlerinde ortaya çıkan şaheserler, örgüseverlerin göz bebeği haline gelmiştir. Örgü dünyası, her geçen gün içeriğine bambaşka motifler ve yöntemler katmaktadır. Birbirinden yaratıcı birbirinden farklı zevklerin şişler ve yumaklar ile buluştuğu örgü dünyası içerisinde farklı olan yıldız popcorn yastık yapılışını sizler için hazırladık. Yıldız Popcorn yastık, evinize farklı bir ambiyans getirecek ve sizlerin evine, dekoruna ve düzenine kolaylıkla uyum sağlayabilecektir. Bu ortaya çıkan motifi, battaniyede, kazaklarda ve hatta yastıklarda dahi kullanabilirsiniz.

Öncelikle Malzemeler ile işe başlayalım;

  • Orta kalınlığa sahip bir bebe yünü
  • 2 ya da 2,5 milimetre boyutunda bir tığ

Yıldız Popcorn yastığın motifinin yapılış sırası ise şu şekilde ilerleme göstermektedir;

  • İşe öncelikle 28 adet zincir çekerek başlamanız gerekiyor. Zincirleri çok sıkı olmayacak bir biçimde çekmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonrasında geri dönüp zincirin üzerine 27 adet sık iğne yapmalısınız.
  • Bir adet zincir çekip geri dönüyorsunuz. 13 adet sık iğne yapmanız gerekiyor ve 14. İlmeğe 4 adetten oluşan ikili trabzan yapmanız gerekiyor. Buna ek olarak her trabzandan sonra çıkma hareketini yapmıyorsunuz. Tığ üzerinde bir ilmek bırakmanız gerekiyor. 4 adet trabzanın sonunda tığ üzerinde kalan tüm ilmekleri tek bir seferde çıkmanız gerekmektedir. Bu şekilde de popcorn motifinizi ortaya çıkarmış oluyorsunuz.
  • Hemen sonrasında sık iğne oluşturmaya devam ediyorsunuz. Popcorn oluşturma işlemi yalnızca ön tarafta olmalıdır. Bu hususa dikkat etmelisiniz.
  • Bundan sonraki adımda ise çapraz sıralar boyunca sık iğne yapmanız gerekmektedir. Geri kalan kısımlarda ise popcorn yapmaya devam ediyorsunuz.
  • Bir sonraki detay ise 27 zincir üzerine 27 adet sıra yapmanız. Hem enine hem de boyuna olacak şekilde 27×27 sıra oluşmuş olacak.
  • Tüm bu işlemlerden sonra yıldız popcorn motifiniz ortaya çıkmış olacak.

Yastığınızın ölçülerinin 60×60 ebatlarında olmasına özen gösterin. 4.5 milimetrelik tığ ile örülmüş olan yastığı, yıldız motifler ile kenarlardan dikerek birleştirme şansınız da mevcut.

Popcorn Yıldız Motifi Yapımı

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ