Kolay Örgüler

Zikzak Örgü Kilim Yapılışı

Zikzak Örgü Kilim Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Zikzak Örgü Kilim Yapılışı. Zikzak örgü modelleri daha çok yastık ve battaniyelerde kullanılır. Aynı zamanda bebek örgü modelleri için de vazgeçilmezdir. Bebek yelek, bebek örgü elbise modellerinde hala çok fazla tercih ediliyor. Şimdi de bu hiç modası geçmeyen modeli ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarında kullanacağız. ve detaylı anlatımla zikzak kilim yapılışını öğreneceğiz. Bu örgü kilim ve örgü paspas modellerinde daha çok penye ip kullanılır. En çok beğenilen modeller geometrik ve zikzak örgü kilimler olmuştur. Penye ipten dikdörtgen kilim banyonuza, mutfağınıza veya evinizin herhangi bir köşesine çok farklı bir hava katabilir. Şimdi gelin zikzak örgü kilim modeli nasıl yapılıyormuş yakından inceleyelim;

Zikzak Örgü Kilim Modeli Yapım Aşamaları

 • İlk olarak örmek istediğiniz paspasın uzunluğuna göre zincir çekiyoruz, zikzak örgü modeli biraz çekebildiği için planladığınız uzunluktan biraz daha fazla zincir olmasına dikkat ediyoruz.
 • Zinciri çektikten sonra dördüncü zincirin içine batarak ara kat oluşturuyoruz. Daha sonra yanındaki zincire batarak ikinci bir ara yapıyoruz.
 • İki ara katı yaptıktan sonra yan yana iki zincirin içine batarak son ilmekleri sıkılaştırıyoruz. On tane sıkı zincir yaptıktan sonra zikzak bölümüne geçiyoruz.
 • Alttaki ve kısmına geldiğimizde hemen altına batıp üç zincir çekiyoruz ve sık iğnemizi yapıyoruz. Ve tekrar on tane sık iğne yapıyoruz.
 • Tepe kısmına vardığımızda iki zincir çekip altına batıyoruz ve iki zincir çekip on tane sık iğne yapıyoruz.
 • On sık iğne yaptıktan sonra alt kısma batıyoruz, üç zincir çekiyoruz ve dördüncüde on tane sık iğne yapıyoruz.
 • Yeterli uzunluğa eriştiğimizde dönüş kısmına geliyoruz, dönüş kısmında üç tane zincir çekiyoruz ve terse dönüyoruz.
 • Dönüş yaptıktan sonra orta kısmından dış kısmına bakan yere batıyoruz ve bir tane sık iğne yapıyoruz ve aynı yere bir sık iğne daha yapıyoruz.
 • İki sık iğneyi yaptıktan sonra on sık iğne daha yapıyoruz. İki ilmek atlayıp üçüncüye batıyoruz.
 • İki tane zincir çektiğimiz yere varınca sık iğne yapıyoruz, on tane sık iğne yaptıktan sonra tekrar iki tane atlayıp devam ediyoruz. Gördüğünüz gibi zikzak örgü  kilim yapımı gayet anlaşılır ve kolay.

Tığ İşi Zikzak Örgü Modelleri Nasıl Yapılır

Tığ İşi Zikzak Örgü Modelleri Nasıl Yapılır
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ