Kolay Örgüler

Horizon Hırka Yapımı

Horizon Hırka Yapımı

Horizon hırka yapılışı için gerekli olan malzemeler kendi zevkinize göre seçtiğiniz yün iplerden oluşmaktadır. Bir adet tığ ve kullanacağınız sayıda yün iplik ile son derece şık tasarımlı bir horizon hırka örebilirsiniz. El işlerine yatkınlığı olan kadınların tercih ettiği horizon hırka yapımı konusunda merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Horizon Hırka Nasıl Yapılır?

Horizon hırka yaparken uygulamanız gereke bazı teknikler vardır. Öncelikle hırkanın horizon tasarımlı olması için 81 adet badem motifli zincirin bir araya gelmesi gerekir. Zincirlerin birbirine uyumlu hale gelmesinde atılan ilmek büyüklüğü önemlidir. Horizon hırka yaparken uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

 • Bir kere ilmeği çıkarttıktan sonra 1-2-3-4 zincir peş peşe çekin.
 • Sonrasında tığın üstüne ipi alıp başlangıç noktasına batın.
 • Zincire 3 kere çıkın.
 • İlk başlarken 4 zincir peş peşe çektikten sonraki işlemlerde sadece 3 kere zincir çekmeniz yeterlidir.
 • Ara noktaya battıktan sonra 3 kere çıkarak 81 adet bademi örün.
 • Ön yüzünü seçtikten sonra bir sonraki yün ipten, ilmeği çıkartın.
 • İlk bademdeki boşluktan kafes atıp 3 kere batıp 3 kere çıkın.
 • Arkada kalan ipi öne alarak 3. zinciri bu şekilde tamamlayın.
 • İplik rengini değiştirerek aynı işlemi sırasıyla yaparak hırkanızı örebilirsiniz.

Görüldüğü üzere horizon hırka yapımı emek ve sabır isteyen bir süreçtir. Hırkanın kol bölümü için bademleri nasıl çıkmanız gerektiğine dikkat etmeniz gerekir. Kol çıkışlarında kafes gibi bir motif kullanmanız şarttır. Hırkanın kol boyunun uzunluğunu ayarlamak istediğinizde yana çıkan bademlerin sayısına dikkat etmeniz yeterlidir.

Horizon Hırka Yapımı Kolay Mı?

Horizon hırka tarifi sayesinde yaz kış giyebileceğiniz modern tasarımlı bir hırkaya sahip olabilirsiniz. Yün ip kullanarak ilmek hazırlamanız ve bunu hırkayı oluşturacak badem motifli zincirleri tek tek örmeniz yeterlidir. El işlerine ve örgü örmeye yatkın olan kişiler horizon hırka yapımında pek zorlanmayacaktır. Son yıllarda oldukça moda haline gelen horizon hırka yapımı için örgü konusunda az biraz tecrübenizin olması yeterlidir. İpliğe zincir çekerek badem motifi oluşturmayı öğrendiğinizde horizon hırka yapmanız tahmininizden çok daha kolay olacaktır.

Çok Şık Horizon Hırka Yapımı

Çok Şık Horizon Hırka Yapımı
 • Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Yıl Başı Ağacı Amigurumi Yapılışı

  Amigurumi tekniği ile yılbaşı ağacı istenilen şekilde yapılabilmektedir. Amigurumi tekniği ile yapılacak olan yılbaşı ağacının süslemesi tamamen kişiye göre değiştirilebilir. Yılbaşı amigurumi yapılışı uzun sürebilmektedir. Farklı süslemeler yaparak gerçek yılbaşı ağacı için süsleme yapılması da mümkündür. Yılbaşı ağacının yapılma biçimine bağlı olarak amigurimi yapılışı çeşitlendirilebilmektedir. Amigurumi yılbaşı ağacı tarifi özellikle yeni yıl döneminde sık sık […]

  Daha Fazla Oku

 • Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi Gemi Yapılışı

  Amigurumi ile gemi yapmak isteyen kişiler için özel tarif ve yönlendirmeler bulunur. Amigurumi ile gemi yapmayı hedefleyen kişilere farklı özeliklerde elyaf boncuklar, tığ ve ip gerekmektedir. Amigurumi ile yapılacak olan modele bağlı olarak kullanılan tığ oranı değişmektedir. Her tığ için belirlenmiş sayılar bulunur ve bunlar kalınlığı belirler. Dolayısı ile Amigurumi yöntemi ile gemi yapmak isteyenlerin […]

  Daha Fazla Oku

 • Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Adım Adım Amigurumi Robot Tarifi

  Amigurumi robot yapılışı için gereken malzemeler alındıktan sonra örgü aşamasına geçilebilir. Amigurumi yöntemi ile yapılan robot farklı modellerde olabilmektedir. Standart boyutlarda ve renklerde yapılacak olan bir Amigurumi robot tarifi kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Kullanılma biçim ve yöntemlerine bağlı olacak şekilde robot tarifi aksesuar olarak da örülebilmektedir. Amigurumi robot tarifi için kişilerin adımları izlemesi önerilir. Amigurumi […]

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Yapraklı Hırka Yapılışı başlıklı makalemizde Yapraklı Bebek Hırkası, Yapraklı Çocuk Hırkası Detaylı Anlatım ve Yapraklı Hırka Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş