Kolay Örgüler

Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı

Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı

Şık ve kolay bir panço modeli için yapımı en kolay çocuk panço örgü modelleri üzerinden verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Çocuk Panço Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Evet, belirlemiş olduğunuz model için panço örgü modelleri nasıl yapılır sorusunu sorabilirsiniz. Detaylı şekilde verilen cevap sayesinde ise beğendiğiniz modelin kolay şekilde örülmesini sağlayacaksınız.

Püf nokta;

Omuz kısımlarının çirkin durmaması için dikkatli olun. İlk olarak yakayı kesin ve sonra 3 sıra bir ters bir düz yapın. Yapmış olduğunuz pançonun omuz kısımlarının son derece kibar ve şık görünmesi için yeterli olacaktır.

İp kalınlığı;

Panço modeline başlamadan önce almanız gereken ipin orta kalınlıkta bir ip olması gerektiğini söylememiz gerekiyor. Mutlaka buna da dikkat etmelisiniz.

Şiş Numarası;

4.5 ya da 5 numara şiş ideal olacaktır.

İlmek sayısı;

Çocuklar için aşağı yukarı uygun olan ilmek sayısı ise 80 – 90 ilmek arasındadır.

Örgü şekli;

Bir ters bir düz yapmaya başlayarak, 6 – 7 sıra yapılabilir. Sizin seçmiş olduğunuz model için yapılması gereken modelde uygulama nasılsa ona göre siz de direkt olarak panço yapılışı için başlayabilirsiniz.

Pançoya Kapüşon Takma

Örgü modelinin tamamlanmasından sonra takmak istediğiniz kapüşonu ayrıca öreceksiniz. Kapüşonlu panço modelleri için verilen örneklerde olduğu gibi kolay şekilde üst kısma dikilmesini sağlayacaksınız. Modelleri inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş