Kolay Örgüler

Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı

Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kolay (Basit) Çocuk Panço Yapılışı. Şık ve kolay bir panço modeli için yapımı en kolay çocuk panço örgü modelleri üzerinden verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

Çocuk Panço Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Evet, belirlemiş olduğunuz model için panço örgü modelleri nasıl yapılır sorusunu sorabilirsiniz. Detaylı şekilde verilen cevap sayesinde ise beğendiğiniz modelin kolay şekilde örülmesini sağlayacaksınız.

Püf nokta

Omuz kısımlarının çirkin durmaması için dikkatli olun. İlk olarak yakayı kesin ve sonra 3 sıra bir ters bir düz yapın. Yapmış olduğunuz pançonun omuz kısımlarının son derece kibar ve şık görünmesi için yeterli olacaktır.

İp kalınlığı

Panço modeline başlamadan önce almanız gereken ipin orta kalınlıkta bir ip olması gerektiğini söylememiz gerekiyor. Mutlaka buna da dikkat etmelisiniz.

Şiş Numarası

4.5 ya da 5 numara şiş ideal olacaktır.

İlmek sayısı

Çocuklar için aşağı yukarı uygun olan ilmek sayısı ise 80 – 90 ilmek arasındadır.

Örgü şekli

Bir ters bir düz yapmaya başlayarak, 6 – 7 sıra yapılabilir. Sizin seçmiş olduğunuz model için yapılması gereken modelde uygulama nasılsa ona göre siz de direkt olarak panço yapılışı için başlayabilirsiniz.

Pançoya Kapüşon Takma

Örgü modelinin tamamlanmasından sonra takmak istediğiniz kapüşonu ayrıca öreceksiniz. Kapüşonlu panço modelleri için verilen örneklerde olduğu gibi kolay şekilde üst kısma dikilmesini sağlayacaksınız. Modelleri inceleyebilirsiniz.

Bebek Panço Yapımı

Bebek Panço Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ