Kolay Örgüler

Örgü Banyo Paspas Yapılışı

Örgü Banyo Paspas Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Penye İpten Başak Modeli Paspas Yapımı

Penye ip paspas örmek isteyenler evlerinde 6,7 ve 8 numaralı tığ bulundurmalılar. Çünkü penye iplerin kalınlıkları birbirinden farklı olduğu için bazen 6 numara uyuyor bazen 7 bazen de 8. O yüzden bu içinde evde bulundurmanız sizler için iyi olacaktır. Çünkü biz ipimize göre tığı ayarlıyoruz.

  1. Başak modeli paspasa başlarken sihirli halka yapıyoruz. Bir zincir çekip sihirli halkanın içine altı tane doluyoruz.
  2. Altıncıyı yapmadan sihirli halkamızı biraz kapatıyoruz. Altıncı ilmeği yaparken örgüde başlangıç ve bitiş izi olmasını istemiyorsak çıkardığımız ilmeğin ikisinin içinden geçiyoruz. Normalde zincir çekip bir üst sıraya geçeriz. Fakat bu örnekte zinci çekmeyip ilmeğimizi büyütüyoruz. Hemen yanındakinin ortasından bu ilmeğin ortasından batıyoruz, her ilmeğe çift batarak sıramızı tamamlayacağız.
  3. Her ilmeğe çift batıyoruz, 2 4 6 8 10 12 şeklinde sonuna kadar geliyoruz. Eğer sırayı karıştırıyorsanız ilmek tutucu kullanabilirsiniz ya da çatal iğne takabilirsiniz.
  4. Yukarı çıkarken zincir çekiyoruz, ilmeğimizi büyütüp yine her ilmeğe çift batıyoruz. Bu kadar artırma yeterli olacaktır. Daha fazla uzatma istemezsek bu sırada hiç arttırma yapmadan düz örüyoruz, bir zincir çekiyoruz ilmeği biraz büyütüp hemen yanındakinden sıramızı başlatıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar hiç arttırma yapmadan düz olarak örüyoruz ve her inmeye bir kere batıyoruz.
  5. Sıramızın sonuna geldiğimizde bütün ilmekleri tek batıyoruz, son ilmekte battığım tığ üzerinde iki tane ip varken yanına batıyoruz Bu sırada bir tek bir çift 1 tek bir çift olarak sıramızı tamamlıyoruz.
  6. Artırma sırasında ilmeğimizi biraz büyütüyoruz, bir tek bir çift bir tek bir çift sırayı tamamlayacağız. Dümdüz bir örgü istiyorsak sıra sonuna kadar bir tek bir çift bir tek bir çift olarak devam ediyoruz ve sıranın sonuna geliyoruz.
  7. Sıra sonuna kadar her ilmeğe bir kere batarak bu sırayı tamamlayacağız. Daha sonra iki tek bir çift 12 tek bir çift olarak sıramıza devam edeceğiz.
  8. Tekin üstüne çift getireceğiz çiftlerin üstüne tek getireceğiz, örgünün bir diğer püf noktası da bu budur 12 tek bir çift şeklinde örgümüzü tamamlıyoruz.
Örgü Banyo Paspas Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ