Kolay Örgüler

Örgü Yaparken 5 Altın Kural

Örgü Yaparken 5 Altın Kural

Kadınların büyük bir kısmının büyük bir tutkuyla yaptığı aktivitelerin başında örgü gelir. Bir uğraş sonucu ortaya çıkan bir ürünün verdiği zevk tartışılmaz. Hemen hemen her kadının severek yaptığı örgü işinde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Her ne örüyor olursanız olun bazı püf noktalara dikkat edin.

Örgü Yaparken Kullanacağınız İpe Dikkat Edin

Örgü yapanların en çok dikkat etmesi gerekenlerin başında kullandığı ip gelir. Eğer yapacağınız örgü modelinde birden fazla renk varsa bu renklere ait ipleri alırken iplerin aynı marka ve aynı parti numarasına sahip olduğuna dikkat edin. Ayrıca ip alırken ipin ütü yaparken sorun çıkarıp çıkarmadığına dikkat edin.

Örgünün Bedenini Ayarlamak

Örgü modelinde verilen tarife göre örgünün yapıldığı kişiye ait bedenin ayarlanması örgü işinin en zor kısmıdır. Tarifte verilene göre ebatları ayırmak bayağı bir zordur. Bunun için örgüyü kime yapıyorsanız onun eski kıyafetlerine göre boyunu ayarlayabilirsiniz.

Örgüyü Örerken Örüş Biçimine Dikkat

Yine örgü örenlerin en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başında örgü örüş biçimine dikkat etmeniz gerekir. Kimi kişiler çok sıkı örerken kimileri daha seyrek örebiliyor. Bunu ayarlamak için kendi kafanıza göre değil de tarifte verilen sıklığa göre örmeniz daha iyi olacaktır. Hem kıyafetin üstte duruşu için hem de örgünün daha uzun ömürlü olabilmesi için örme işine çok dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Neon Renk Örgü Atkı Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek