Kolay Örgüler

Tığ İşi Mantar Modeli Yelek Yapı mı

Tığ İşi Mantar Modeli Yelek Yapı mı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Tığ İşi Mantar Modeli Yelek Yapı mı. Şık görünümlü yelekler hazırlamak isteyenler örgü işi modeller sayesinde evde rahatlıkla uygulayacakları modelleri tercih edebilirler. Kış aylarında özellikle kıyafetlerin üstüne giymek için hazırlanacak olan yelek modellerinde kullanılacak olan motifler modelin şeklini belirlemektedir. Sade ya da gösterişli tercihler yapmak isteyenler için örgü mantar modeli ile tığ işi yelek yapılışı özellikle son derece şık bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Modeli oluştururken özellikle kişinin kalıbına uygun şekilde belirlenmiş olan ölçüler üzerinden çalışma yapılabilir. Bu nedenle uygulama yapacak olan kişilerin öncelikle yeleği kullanacak olan kişinin ölçülerine uygun şekilde zincir çekmesi gerekir. Gerekli malzemeleri tedarik ettikten sonra uygulamaya başlanabilir. Üç numara tığ ve uygun kalınlıkta ip ile uygulama yapılabilir.

Şık Örgü Tığ İşi Mantar Modeli Yelek Yapılışı
Şık Örgü Tığ İşi Mantar Modeli Yelek Yapılışı

Örgü Mantar Motifli Yelek Modeli

İlk aşamada öncelikle kalıbı oluşturmak için yeterli sayıda zincir çekilmesi gerekir. Daha sonrasında örgü mantar modeli oluşturmak için zincirler arasında belirli boşluk bırakarak orta kısma batarak bu kısmın yuvarlak oluşturarak şekilde ikili tırabzan ile doldurulması gerekir. Bu şekilde motif oluşturulabilir. Aynı şekilde uygulama yapılarak modelin tamamına uygulanabileceği gibi belli bölgelere uygulanması da özellikle modellerin farklı görünmesini sağlayabilir. Kışa hazırlık yapmak isteyenler özellikle tığ işi yelek modelleri ile kısa süre içerisinde tamamlayacaklarını yelekleri rahatlıkla kullanabilirler. Aynı modeli farklı renk seçenekleriyle uygulayarak hazırlayabilir ve bu şekilde farklı kıyafetler ile kullanabilirsiniz.

Mantar Modelli Tığ İşi Yelek Yapımı

Mantar Modelli Tığ İşi Yelek Yapımı

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlara Kolay Yelek Örnekleri başlıklı makalemizde Kolay Yelek Modelleri, Kolay Yelek Yapılışı ve Kolay Yelek Yapılışı ve Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ